موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

ایجاد رونق اقتصادی از دیگر دستاوردهای انعقاد پیمان های پولی است

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس اعتقاد دارد ایجاد رونق اقتصادی و جلوگیری از بروز التهاب و تزلزل در بازار از جمله دستاوردهای انعقاد پیمان های پولی با کشورهای مختلف است.

 خانه ملت ؛ سیدناصر موسوی لارگانی  با اشاره به تلاش های وزارت امور خارجه کشورمان برای انعقاد پیمان های پولی دوجانبه و چندجانبه با کشورهای همسایه، گفت: سال های زیادی از سردادن شعار انعقاد پیمان های پولی با کشورهای مختلف مطرح است اما عملا اتفاقی رخ نداده است.

تلاش برای انعقاد پیمان پولی با چین، روسیه، ترکیه، عراق و پاکستان

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: البته با برخی کشورها مانند چین، روسیه، ترکیه، عراق، پاکستان و غیره که ارتباط مالی داریم، جلساتی برای دستیابی به پیمان های پولی برگزار شده اما منجر به نتیجه مطلوب نشده است.

وی با اشاره به اینکه انعقاد پیمان های پولی می تواند جایگاه دلار در معادلات جهانی را کاهش دهد، ادامه داد: همچنین از بروز مشکلات اقتصادی نیز جلوگیری می کند؛ به عنوان مثال در سال گذشته مشاهده شد که برخی با دلالی درصدد متزلزل کردن بازار کشورمان بودند اما اگر وابستگی به دلار در معاملات اقتصادی کاهش یابد، حتما آسیب کمتری رقم خواهد خورد.

ایجاد رونق اقتصادی از دیگر دستاوردهای انعقاد پیمان های پولی است

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید بر اینکه ایجاد رونق اقتصادی از دیگر دستاوردهای انعقاد پیمان های پولی است، تصریح کرد: در این بین اگر پیمان های پولی چندجانبه باشد، حتما دستاوردهای اقتصادی بهتری را در پی خواهد داشت.

نائب رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم با پیگیری مسئولان وزارت امور خارجه و دیگر دستگاه های مسئول در این زمینه، شاهد به سرانجام رسیدن امور در این زمینه باشیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزیر امور خارجه کشورمان با مثبت ارزیابی کردن عملکرد معاونت اقتصادی وزارتخانه متبوعش در شرایط تحریم، گفت: در زمینه انعقاد پیمان‌های پولی با کشورهای مختلف مذاکرات و توافقاتی انجام شده است./
 

برچسب ها

آسیب شناسی اقتصاد، اخبار برگزیده، ارزش اقتصاد، رونق، رونق اقتصاد، رونق اقتصادی، رونق اقتصادی و اشتغال