گودرزی مطرح کرد ؛

اظهارات ضدونقیض ترامپ و سران کشورهای غربی درباره کشورمان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی می گوید: آمریکا می خواهد در جامعه بین المللی القاء کند که همیشه درخواست کننده برای تعامل با ایران بوده اند و این جمهوری اسلامی است که نمی خواهد تعامل کند.

  خانه ملت ؛ مسعود گودرزی  با اشاره به اظهارات ضدونقیض ترامپ و سران کشورهای غربی درباره کشورمان گفت: ترامپ و دیگر سران غربی در فضای افکار عمومی می خواهند القا کنند که این آمریکا نیست که حمله می کند؛ بلکه جمهوری اسلامی ایران است که نمی‌خواهد مذاکره کند.

وی افزود:به طور مثال ترامپ به تازگی گفته است که جمهوری اسلامی خودش به مذاکره با آمریکا تمایل دارد یا مثلا می‌گویند ما بدون پیش‌شرط مذاکره می‌کنیم؛ ما آماده ایم که با جمهوری اسلامی ایران در خصوص همه موضوعات مذاکره کنیم، ما تشکر می کنیم.

آمریکا می خواهد در جامعه بین‌المللی القاء کند که همیشه درخواست کننده تعامل با ایران بوده اند

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکر ترامپ از جمهوری اسلامی برای نزدن هواپیمای مسافربری آمریکا ادامه داد: آمریکایی ها با این ادبیات در فضای افکار عمومی می خواهند تداعی این موضوع را بکنند که این آمریکا نیست که زیر میز مذاکره می زند و بر طبل تحریم می کوبد، بلکه جمهوری اسلامی است که نمی‌خواهد مذاکره کند.

گودرزی در ادامه تاکید کرد: آمریکا می خواهد در جامعه بین‌المللی القاء کند که همیشه درخواست کننده و همراه برای تعامل با ایران بوده اند و جمهوری اسلامی ایران خودش نمی خواهد که تعامل کند و خودش یک برنامه دارد.

این نماینده مردم درمجلس دهم خاطرنشان کرد: ادبیات جدید ترامپ در قالب چارچوب تبلیغاتی که آمریکا در آن قرار دارد و در این مسیر حرکت می کند، تعریف شده و این هم بخشی از آن برنامه‌ریزی است.

جمهوری اسلامی ایران مانند آمریکا نیست که هواپیمای سرنشین دار را بزند

وی با اشاره به تبلیغات درون حزبی آمریکا، ادامه داد: تبلیغات انتخاباتی درون حزبی در آمریکا شروع شده و این نشان دهنده این است که می خواهد از یک طرف به جامعه بین الملل و به ما القا می‌کند که ما همراه هستیم و از آن طرف در خصوص بهره برداری داخلی؛ به مجامع داخلی می گوید که احتمالا یک اقداماتی انجام داده‌ایم که ایران هواپیمای سرنشین دار ما را نزده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی توسط جمهوری اسلامی، مطرح کرد: واقعیت موضوع این است که جمهوری اسلامی ایران مانند آمریکا نیست که هواپیمای سرنشین دار را بزند؛ رادار نشان می دهد که هواپیما مسافربری است قطعاً به آن حمله نمی کنیم. اما در بحث پهپاد این اقدام نشان دهنده اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود.پهپاد فوق پیشرفته ای هم بود که از آن در دنیا کم داریم و جمهوری اسلامی اقتدار خود را به نمایش گذاشت.

به گزارش خانه ملت ؛ ترامپ در کنفرانس خبری در پایان نشست گروه 20 مدعی شد: نمی توانیم اجازه دهیم ایران به سلاح هسته ای دست یابد. رئیس جمهور آمریکا باز هم ادعای ارتباط جان کری با ایران را مطرح کرد و گفت: مذاکرات جان کری با ایران مسیر گفت‌وگوها را پیچیده می‌کند و احتمال دستیابی به توافق را سخت خواهد کرد.

وی در ادامه با این ادعا که فکر می‌کند ایران تمایل دارد تا "به یک توافق با آمریکا دست پیدا کند"، از عدم شتاب و عجله از سوی آمریکا سخن گفت: ما در حال کار کردن بر روی مسئله ایران هستیم. خواهیم دید که چه پیش می‌آید. من فکر می‌کنم آن‌ها تمایل دارند که یک توافق با ما انجام بدهند و فکر می‌کنم این که بخواهند توافق کنند خیلی هوشمندانه است. /
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اقدامات ضدایرانی