حاجی بابایی مطرح کرد ؛

ماموریت اروپایی ها حفظ جمهوری اسلامی در چارچوب برجام است

حاجی بابایی گفت: ماموریت اروپایی ها حفظ جمهوری اسلامی در چارچوب برجام است، ما هم برای قرار گرفتن در این چارچوب فعلا مشکلی نداریم اما آنها می خواهند ایران را از امتیازات، اختیارات و فرصت های خود در چارچوب برجام محروم کنند.

  خانه‌ملت؛ حمیدرضا حاجی بابایی با اشاره به فرصت کوتاه باقی‌مانده اروپایی‌ها در قِبال جمهوری اسلامی ایران، گفت: ما توافق‌نامه‌ای را تحت عنوان برجام امضا کردیم که تعاریف خاصی در آن برای جمهوری اسلامی و سایر کشورها شده بود اما آمریکا پیمان شکنی کرد و از برجام خارج شد و اروپایی‌ها هم در طول یک سال گذشته اقدام عملی انجام ندادند.

ماموریت اروپایی‌ها حفظ جمهوری اسلامی در چارچوب برجام است

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌‌ها به هر نحو موجود فقط حافظ توقف ایران هستند، در واقع ماموریت اروپایی‌ها حفظ جمهوری اسلامی در چارچوب برجام است، ما هم برای قرار گرفتن در این چارچوب فعلا مشکلی نداریم اما آنها می‌خواهند ایران را از امتیازات، اختیارات و فرصت‌های خود در چارچوب برجام محروم کنند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ایران طبق برجام دو ماه فرصت به اروپا داد اما اقدام عملی در این مدت شاهد نبودیم لذا گام بعد را برداشتیم و از تولید 300 کیلوگرم غنی سازی اورانیوم عبور کردیم، ایران قطعا قدم بعدی را هم در چارچوب برجام بر خواهد داشت.

برجام دیگر در جامعه جهانی ارزش ندارد

حاجی بابایی با اشاره به تهدید تحریم بین‌المللی ایران در صورت ادامه کاهش‌های تعهدات برجامی، گفت: اروپایی تهدیدهای سابق را می‌کنند و گام‌های ایران را خروج از برجام تلقی می‌کنند، این در حالی است که برجام دیگر در جامعه جهانی ارزش ندارد زیرا اروپا در قِبال برجامی که امریکا از آن خارج شده و در طول یک سال هزاران تخلف را مرتکب شد، هیچ اقدامی نکرد، اروپایی‌ها حتی به شورای امنیت شکایت نکردند. حال مجازات باید مشمول ایران متعهد شود!

اقدام بین‌المللی علیه ایران با توجه به عملکرد جمهوری اسلامی امکان پذیر نیست

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اروپایی‌ها فقط برای حفاظت از توقف ایران خود را مامور می دانند، ایران در چارچوب قرارداد هسته‌ای قدم برداشته و بعد از فرصت 60 روزه گام‌های بعدی را بر می‌دارد، اقدامات بین المللی علیه ایران هم با توجه به عملکرد جمهوری اسلامی ایران امکان پذیر نیست. زیرا ایران تخلفی نکرده که پرونده آن به شورای امنیت برود یا مورد تحریم های بین المللی قرار بگیرد.

مجلس در اولین فرصت شروع کاری به موضوع برجام ورود می‌کند

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی، در پایان خاطرنشان کرد: ما این موضوع را در اولین فرصت شروع کاری مجلس پیگیری خواهیم کرد، مجلس باید دولت را مکلف به اقدامات در راستای تامین منافع ملی کند و هشدارهای لازم را به اروپایی ها و امریکا دهد لذا مجلس در این زمینه حتما ورود پیدا خواهد کرد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها