جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

تعیین ضرب الاجل هسته ای در پاسخ به بدعهدی اروپا و آمریکا است

جعفرزاده ایمن آبادی می گوید تعیین ضرب الاجل هسته ای در پاسخ به بدعهدی اروپا و آمریکا خواست ملت ایران است.

  خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به واکنش اروپایی ها به عبور ایران از مرز تولید 300 کیلوگرم اورانیوم غنی شده، گفت: انتظار خویشتن داری یک طرفه از ایران و پذیرش هر گونه اقدام خلاف قانون از طرف آمریکا از سوی اتحادیه اروپا رفتار غیر منطقی است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس تاکید کرد: تا به امروز ایران نشان داد که نهایت همکاری را خواهد داشت، با این حال قصور و کوتاهی اتحادیه اروپا در قبال گردن کشی های آمریکا و عدم حمایت از ایران، ما را وادار می کند از حقوق حقه ملت و منافع ملی دفاع و پیگیری کنیم.

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه اقدام ایران در خصوص افزایش تولید اورانیوم غنی سازی شده، امری طبیعی، واضح و روشن بود، اظهار داشت: تعیین ضرب الاجل از طرف ایران خواست ملت بود، اینکه ایران یک طرفه شاهد یاوه گویی های ترامپ، اقدامات خودسرانه و کارشکنانه باشد، با هیچ اصول و منطق روابط بین الملل پذیرفته نیست.

وی با اشاره به ابراز نگرانی اروپایی ها از فعالیت های هسته ای ایران گفت: اروپا دغدغه دارد یا داشت، نگرانی دارد یا داشت، مهم نیست، بلکه باید زودتر از این ها اقدام می کرد، هر چند که فرصت از دست نرفته و ایران منطبق با تقویم زمانی خود اقدامات را انجام خواهد داد.

مشارکت اروپا با آمریکا در اعمال تحریم ها

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه انگلیس، فرانسه و آلمان می توانند با اعلام نقض برجام، تحریم های بین المللی را علیه ایران تا 65 روز دیگر اعمال کنند، بیان داشت: دیگر تحریمی نمانده که آنها بخواهند انجام دهد، آمریکا هر کاری که می توانست کرد و فرصتی برای اروپا نگذاشت، اروپایی ها تا به اینجای کار در اعمال تحریم ها با آمریکا مشارکت کرده اند، خروج شرکت هایکشورهای اروپایی از ایران نمونه این اتفاق است، بنابراین اروپا در تحریم ها شرکت کردند.

این نماینده مجلس با تاکید براینکه بخش اعظمی از نقض برجام توسط همین کشورها صورت گرفته است، اظهار داشت: سکوت کشورهای اروپایی در مقابل اقدامات آمریکا همراهی در تاریکی و سایه بوده و که نقض توافق هسته ای محسوب می شود.

وی تاکید کرد: تا اینجای کار رفتار ایران عقلایی و منطقی است و مجلس از دولت در قبال اینگونه اقدام های متقابل حمایت می کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه کشور روز گذشته در جمع خبرنگاران از عبور ایران از مرز تولید 300 کیلوگرم اورانیوم غنی شده و عبور ذخایر آب سنگین از سقف ۳.۶۷ در مرحله بعد در واکنش به بد عهدی طرفین توافق هسته ای خبر داد./
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی