آقاپورعلیشاهی مطرح کرد ؛

لزوم پایبندی فرانسه به برجام و استحکام توافق هسته ای

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس می گوید سفر رئیس جمهور فرانسه به ایران فرصت مناسبی است که بر لزوم استحکام برجام تاکید شود.

 خانه ملت؛  معصومه آقاپورعلیشاعی با اشاره به احتمال سفر رئیس جمهور فرانسه به ایران، گفت: از آنجایی که فرانسه یکی از شرکای مهم تجاری ایران است، به نظر می رسد با سفر مکرون به تهران بتوان شرایط مناسبی برای تجارت بین دو کشور فراهم کرد.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به راه اندازیSPV بیان داشت: در این سفر شرایط راه اندازی و همکاری SPV مورد بررسی قرار می گیرد و می توان به واسطه آن مناسبات اقتصادی را تقویت کرد.

نماینده مردم شبستر در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: فرانسه در کنار کشورهای آلمان و ایتالیا در فضای اقتصادی و تجارت برای ایران مهم است از این رو سفر رئیس جمهور فرانسه به تهران می تواند از اهمیت ویژه ای برخوردار باشد.

وی در ادامه به تاثیر این سفر بر فضای سیاسی و هسته ای پرداخت و گفت: با حضور مکرون در پایتخت می توان بر ضرورت و لزوم پایبندی فرانسه به برجام و استحکام توافق هسته ای تاکید کرد.

این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ضد و نقیض گویی های رئیس جمهور فرانسه در قبال ارتباط با ابران بیان داشت: باید دید با سفر مکرون به تهران، رئیس جمهور این کشور دست از این ضد و نقیض گویی ها بر می دارد یا خیر.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا ازاحتمال سفر رئیس جمهور فرانسه به ایران خبر داده است./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، فرانسه