جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

تصمیم های ترامپ به دور از عقلانیت بین المللی است

جعفرزاده ایمن آبادی در مجلس می گوید باید سازمان ملل موضوع تحریم وزیر امور خارجه ایران را پیگیری کند چرا که این اقدام دور از حقوق بین الملل است.

  خانه ملت، با اشاره به اینکه مقام های آمریکایی از محدودیت های مسافرتی علیه وزیر امور خارجه ایران و مسدود کردن اموال او گفته اند، گفت: تصمیم های ترامپ از جمله تحریم کردن مقام معظم رهبری و وزیر امور خارجه کشور به دور از عقلانیت، حقوق بین الملل و رفتار بین الملل است.

وی  در مجلس با بیان اینکه تحریم ظریف مضحک و شبیه به جُک است، اظهار داشت: مگر می توان وزیر امور خارجه کشوری را از حضور سازمان ملل منع و اموال او را مصادره کرد؟

نماینده مردم رشت در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: تحریم رهبر انقلاب و وزیر امور خارجه ایران نشان می دهد ترامپ از نظر عقلی دچار مشکل است اما با همه این اوصاف او رئیس جمهور آمریکا است و مردم آمریکا باید این پرسش را داشته باشند که چرا رئیس جمهورشان به حیثیت و آبروی آمریکا لطمه وارد می کند.

وی در خصوص واکنش ایران به اقدام ترامپ گفت: ظریف و حقوق دان ها باید راه کارهای حقوقی برای مقابله و واکنش به این اقدام ترامپ را بررسی کند و اقدام حقوقی انجام دهند.

جعفرزاده ایمن آبادی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه باید در سازمان ملل موضوع تحریم وزیر امور خارجه ایران دنبال شود، تاکید کرد: حتما در سازمان ملل به این بزرگی یک جایی برای حمایت از اعضای خود وجود دارد و نباید سازمان ملل در قبال این اقدام ترامپ سکوت کند.

وی در مجلس اظهار داشت: قرار نیست چون سازمان ملل چون در نیویورک است، رئیس جمهور آمریکا برای آن تصمیم بگیرد اگر این رویه ادامه پیدا کند باید تقاضایی که دو دهه است پیگیر آن هستیم اجرایی شود و سازمان ملل از نیویورک نقل مکان کند تا سایه دیکتاتوری از روی آن برداشته شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از وال استریت ژورنال، مقام های دولت آمریکا گفته اند محدودیت های مسافرتی علیه وزیر امور خارجه ایران به صورت محدود اعمال می شود و ممکن است دارایی های احتمالی اون نیز مسدود شود./

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، بیانات رهبری، تحریم، رهبر معظم انقلاب، سازمان ملل