بختیاری مطرح کرد ؛

ملخ های مهاجم به سمت کشورهای پاکستان در حال حرکت هستند

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: بر اساس گزارش های که کارشناسان ارائه کرده اند ملخ های مهاجم به سمت کشورهای پاکستان در حال حرکت هستند و مسیر رفت و برگشتی را طی می کنند.

 خانه ملت؛ علی بختیاری در خصوص وضعیت حمله ملخ‌ها به جنوب استان کرمان، گفت: بر اساس گزارش‌های که کارشناسان ارائه کرده‌اند ملخ‌های مهاجم به سمت کشورهای پاکستان در حال حرکت هستند و مسیر رفت و برگشتی را طی می‌کنند.

هجوم ملخ‌ها در جنوب استان کرمان کنترل شده است

نماینده مردم بافت، رابر و ارزوئیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جنوب استان کرمان و منطقه ارزوئیه بعد از بندرعباس مورد هجوم ملخ‌های قرار گرفت، ادامه داد: هجوم ملخ‌ها در جنوب استان کرمان کنترل شده و منطقه هر لحظه تحت نظارت است تا در صورت مشاهده بازگشت آنها کارشناسان و مسئولین وارد عمل شوند.

مکان بازگشت ملخ‌ها در فصل خاصی از سال وجود دارد

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هجوم ملخ‌ها به استان کرمان خسارات سنگینی به بار نیاورده است، گفت: این امکان وجود دارد ملخ‌های مهاجم در فصل خاصی از سال دوباره به منطقه برگردند به همین دلیل آمادگی‌های لازم برای مقابله با آنها همواره باید وجود داشته باشد.

این امکان وجود دارد ملخ‌های مهاجم در فصل خاصی از سال دوباره به منطقه برگردند به همین دلیل آمادگی‌های لازم برای مقابله با آنها همواره باید وجود داشته باشد.
بختیاری، ادامه داد: اگر در کشورهایی مانند پاکستان و هند که در حال حاضر مسیر حرکت ملخ‌ها به سمت آنها است مقابله خوبی صورت بگیرد سرعت از بین رفتن این نوع آفت افزایش پیدا می‌کند.

مراتع هدف اصلی هجوم ملخ‌ها

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید بر اینکه خسارت عمده ملخ‌های مهاجم در مراتع بوده، خاطرنشان کرد: گزارشی از خسارات وارد شده توسط ملخ‌ها به محصولات و اراضی کشاورزی در حال جمع‌آوری است تا میان آن به صورت دقیق مشخص شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، تخریب جنگل ها و مراتع، سازمان جنگل ها و مراتع، هندوستان، پاکستان