جاسمی مطرح کرد ؛

اقدامات آمریکا برای ایجاد مانع بر روند مبادلات مالی ایران جهت تامین دارو

دبیر اول کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: اقدامات آمریکا برای ایجاد مانع بر روند مبادلات مالی ایران جهت تامین دارو اخاذی بین المللی است.

 خانه ملت؛ قاسم جاسمی با اشاره به صحبت مسئولان آمریکایی مبنی بر اینکه ایران به دنبال اخاذی بین المللی است، اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران از ابتدای ایجاد برجام به تعهدات خود متعهد بوده و گزارش‌های آژانس بین‌المللی انرژی اتمی نیز گواه بر این مدعاست.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: آمریکا پس از آنکه کج دار و مریز در برجام حضور داشت، نهایتا حدود یک سال پیش از برجام خارج شد و ایران نیز آماده پاسخ متقابل بود اما با وساطت کشورهای اروپایی، اقدام متقابل ایران به تاخیر افتاد.

اروپایی‌ها اراده‌ای برای انتفاع ایران از برجام را ندارد

وی افزود: اروپایی‌ها نیز پس از خروج آمریکا از برجام مدام ایران را به صبر دعوت می‌کردند تا بتوانند راهی را برای انتفاع ایران از برجام پیدا کنند، اما گویا پس از یکسال، آن‌ها نه تنها ناتوان هستند بلکه اراده‌ای هم برای اینکه ایران بتواند از برجام نفع ببرد، ندارند.

جاسمی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها در اظهارات گستاخانه خود، اقدام متقابل ایران را "اخاذی بین‌المللی" نامگذاری کرده‌اند، ادامه داد: آیا اعتراض ایران به کارشکنی آمریکا و اروپا در روند مبادلات مالی و بانکی ایران جهت تامین دارو و غذا اخاذی بین‌المللی است؟

اخاذی بین‌المللی یعنی چراغ سبز نشان دادن به کشورهایی که بمب هسته‌ای می‌سازند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: اخاذی بین‌المللی یعنی چراغ سبز نشان دادن آمریکا به کشورهایی که بمب هسته‌ای می‌سازند و مقابله و کارشکنی برابر کشوری که فتوای حرام بودن بمب هسته‌ای از سوی رهبری آن صادر شده است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، انرژی هسته ای، بمب هسته ای، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای