حسینی مطرح کرد ؛

ضرورت اجرای لایحه مشارکت های عمومی - خصوصی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس، گفت: یکی از راه کارهای تکمیل پروژه های نیمه تمام غیرحاکمیتی که منافعی برای بخش خصوصی دارند تصویب لایحه مشارکت عمومی - خصوصی است.

  خانه ملت؛ محمد حسینی در خصوص تخصیص اعتبار 43 هزار میلیارد تومانی برای تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام کشور، گفت: طرح‌های نیمه تمام دو دسته هستند و آمار و اطلاعات که در این زمینه ارائه می‌شوند دقیق نیست.

نماینده مردم تفرش، آشتیان و فریمان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از طرح‌ها دارای ماهیت ادامه دار هستند، تصریح کرد: تعدادی از طرح‌ها استانی هستند که تعداد طرح‌های نیمه تمامی که در کشور اعلام می‌شود بر اساس طرح‌های استانی محاسبه می‌شود به همین دلیل نباید بر روی این آمار تمرکز کنیم.

برای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام با کاهش تزریق منابع مواجه هستیم

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام از یک سو شاهد افزایش قیمت‌ها و از سوی دیگر با کاهش تزریق منابع مواجه شده‌ایم، ادامه داد: در سال گذشته 65 هزار میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در نظر گرفته شده بود که با توجه به شرایط خاص خود آقای نوبخت اعلام کرد حدود 80درصد منابع در نظر گرفته شده تحقق یافته هرچند که عدد اعلام شده نهایی نبود و ایراداتی داشت.

بازدید رئیس مجلس از روند اجرای پروژه بیمارستان تخصصی نور شهر قم
وی با تاکید بر اینکه عدد اعلام شده توسط آقای نوبخت در خصوص تخصیص اعتبار تکمیل پروژه‌های نیمه تمام مربوط به سال گذشته است، عنوان کرد: یکی از راه‌کارها برای کاهش تعداد طرح‌های نیمه تمام که دولت پیش گرفته لایحه مشارکت‌های عمومی - خصوصی است.

دولت با واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی بدون تغییر کاربری قصد دارد اقدام موثری در زمینه تکمیل این پروژه‌ها انجام دهد.
حسینی با بیان اینکه دولت با واگذاری طرح‌های نیمه تمام به بخش خصوصی بدون تغییر کاربری قصد دارد اقدام موثری در زمینه تکمیل این پروژه‌ها انجام دهد، گفت:در تبصره 19لایحه بودجه واگذاری طرح‌های نیمه تمام 4 سال تکرار شده اما عملکرد چشمگیری ندارد ، در این خصوص دولت لایحه‌ای را ارئه کرده که در کمیسیون‌های تخصصی بررسی شده و کلیات آن رای لازم را کسب کرده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از راه‌کارهای تکمیل پروژه‌های نیمه تمام غیر حاکمیتی که منافعی برای بخش خصوصی دارند تصویب لایحه مشارکت‌عمومی - خصوصی است./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبار، بهبود مدیریت منابع