علوی مطرح کرد ؛

ضرورت حفاظت از جان کوله بران با ایجاد دروازه قانونی

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ورود به کوله بری با مدرک دکتری برای نبود اشتغال پایدار نیازمند بررسی و واکاوی است،گفت: حفاظت از جان کوله بران نیازمند ایجاد یک دروازه قانونی وتجاری است .

  خانه ملت ؛ احسن علوی درباره وضعیت کوله بران در مناطق مرزی استان کردستان گفت: بهبود وضعیت کوله بران نیازمند مدیریت تخصصی زیر نظر سازمانی خاص و واحد است اما متاسفانه شاهد هستیم که کوله بران در قبال پذیرش خطراتی همچون ریزش بهمن، مسیرهای صعب العبور را برای اخذ مبالغ ناچیزی طی می‌کنند.

نماینده مردم سنندج در مجلس شوارى اسلامى تصریح کرد: ما حتی یک سامانه قانونی تخصصی که بتواند مشکلات کوله بران را بطور کامل برطرف کند، ایجاد نکرده ایم بنابراین انتظار دارم دولت در سال 98 اقدامات اساسی در راستای بهبود وضعیت کوله بران اتخاذکند.

حفاظت از جان کوله بران نیازمند ایجاد دروازه قانونی

علوی افزود: از دولت تقاضا داریم، دروازه قانونی برای کوله بران ایجاد کند تا مردم مرزنشین بدون هیچ نوع دغدغه ای بتوانند امرار معاش کنند و این در حالی است که متاسفانه هنوز مشخص نیست که متولی ساماندهی کوله بران در مناطق مرزی کردستان کیست.

وی ادامه : رفع وضعیت نابسامان کوله بران نیازمند ترسیم چارچوبی قانونی ونظارتی است تا بتوان کوله بران را از تنگناهای اقتصادی نجات داد زیرا زمانی که فردی با مدرک دکتری به کوله بری می پردازد، مشخص است که وضعیت اقتصادی بسیار نامناسبی دارد که تن به درآمد ناچیز کوله بری می‌دهد.

عضو هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه ورود به کوله بری با مدرک دکتری برای نبود اشتغال پایدار نیازمند بررسی و واکاوی است یادآورشد: حفاظت از جان کوله بران نیازمند ایجاد یک دروازه قانونی وتجاری است ./

برچسب ها

اخبار برگزیده، بازارچه های مرزی، بازارچه های مشترک مرزی، برون مرزی، شبکه های برون مرزی، مرز، مرزنشینان