عابدی مطرح کرد؛

گردشگری سلامت دارای ساختار رسمی و محتوایی است

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه خلاء ایجاد ساختار نظامند در گردشگری سلامت مشهود است،گفت: توسعه توریسم سلامت نیازمند ایجاد یک پروتکل قانونی میان وزارتخانه های امور خارجه و بهداشت ودرمان است.

 خانه ملت ؛ حیدرعلی عابدی درباره وضعیت گردشگری سلامت در کشور ،گفت: گردشگری سلامت دارای ساختار رسمی و محتوایی است، بدین معنا که ساختار های رسمی در گردشگری سلامت، متشکل از سازمان هایی است که به طریق تخصصی و منحصرا بر روی مسائلی از جمله اعزام، پذیرش و ترخیص بیمار فعالیت می‌کنند.

وجود مراکز تشخیص درمانی کارآمد یک از مزیت های اساسی حوزه پزشکی ایران

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وجود متخصص و مراکز تشخیصی درمانی کارآمد که بتواند نیازهای افراد متقاضی درمان را به شکل صحیح و با کوتاه ترین زمان ممکن برآورده کند، در حوزه پزشکی جمهوری اسلامی ایران مهیا است، تصریح کرد: ما از نظر محتوای گردشگری سلامت بسیار کارآمد هستیم زیرا ما تمام ابزارهای لازم را برای پشبرد دانش فنی در حوزه پزشکی در اختیارداریم.

وی ادامه داد: ایران دارای آزمایشگاه‌های مجهز و مراکز تشخیص درمانی بسیار تخصصی در حوز پزشکی است و این در حالی است که مراجعات تصادفی و غیر رسمی بیماران خارجی با توسعه گردشگری سلامت به نوعی ساماندهی می شود.

وی ادامه داد: ساختار نظامند در گردشگری سلامت نیازمند ایجاد یک پروتکل میان وزارتخانه های امورخارجه، بهداشت ودرمان و معاونت گردشگری است تا متولیان صدور مجوز، نظارت برخدمات گردشگری ، ارائه تسهیلات خدمات ویزایی و اقامتی به تفکیک مشخص شوند بنابراین به سادگی می‌توان با این شرایط توریست سلامت را ساختارمند کرد.

خلاء ایجاد ساختار نظامند در گردشگری سلامت مشهود است

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه خلاء ایجاد ساختار نظامند در گردشگری سلامت مشهود است یادآورشد: هدفمند شدن گردشگری سلامت و ساماندهی مراجعات تصادفی و غیر رسمی در حوزه توریست سلامت نیازمند ترسیم یک پروتکل میان وزارتخانه های بهداشت ودرمان، خارجه ومعاونت گردشگری است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اعتبارات حوزه سلامت، افزایش سلامت، بخش سلامت، بخش گردشگری، برنامه نظام سلامت، بهداشت وسلامت، بودجه گردشگری، تقویت صنعت گردشگری، تور های گردشگری