نقوی حسینی مطرح کرد ؛

تناقضات عجیب رفتاری آمریکایی ها

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید تحریم ظریف تاثیری در فعالیت دیپلماسی وزیر ایران نخواهد داشت.

  خانه ملت؛ سید حسین نقوی حسینی  با اشاره به احتمال تحریم وزیر امور خارجه کشور از سوی آمریکا، گفت: تحریم محمدجواد ظریف یکی از عجایب اقدامات آمریکایی ها است، از یک طرف صحبت از مذاکره و گفت‌وگو می کنند و از سوی دیگر رئیس دستگاه دیپلماسی کشور را در لیست تحریم قرار می دهند.

وی  ادامه داد: در شرایطی که رئیس دستگاه دیپلماسی را تحریم می کنند، چگونه می خواهند مذاکره و گفت‌وگو داشته باشند، در واقع با چه کسی می خواهند مذاکره کنند از این رو این اقدام از تناقضات عجیب رفتاری آمریکایی ها است.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس دهم شورای اسلامی اقدام آمریکایی ها را از بُعد بین المللی بررسی کرد و اظهار داشت:در عرف بین الملل مرسوم نیست که رئیس دستگاه دیپلماسی که نه کار مالی، اقتصادی و نه تعاملات مالی و اقتصادی دارد بلکه فقط مسئول دیپلماسی است را تحریم کرد، این اقدام بر خلاف عرف بین المللی به شمار می رود.

وی تاکید کرد: محمدجواد ظریف نه تعامل اقتصادی دارد و نه در معاملات مالی، پولی و بانکی نقش دارد، با این حال نمی دانیم تحریم او چه اثری دارد.

نقوی حسینی در پایان گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با بیان اینکه اگر تحریم وزیر امور خارجه عملی شود می توان پیگیری کرد، اظهار داشت: ضمن اینکه می توان این اقدام را در مجامع بین الملل از بُعد حقوقی پیگیری کرد، باید گفت در شرایطی که کشورهای دیگر از تحریم های اقتصادی آمریکا تبعیت نکرده اند قطعا به این تحریم نیز بی توجه خواهند بود و عملا تحریم وزیر امور خارجه تاثیری در فعالیت دیپلماسی وزیر ایران نخواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت به نقل از وال استریت ژورنال، مقام های دولت آمریکا گفته اند محدودیت های مسافرتی علیه وزیر امور خارجه ایران به صورت محدود اعمال می شود و ممکن است دارایی های احتمالی او نیز مسدود شود./

 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم