قاسم جاسمی مطرح کرد ؛

ایران بارها نشان داده که اهل منطق و گفت وگو است

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد آغاز اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران نشان دهنده خلف وعده اروپایی ها است.

 ‌ خانه ملت؛ قاسم جاسمی با اشاره به آغاز اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: وقتی اروپایی ها خلف وعده می کنند و در پی این موضوع ادامه دهنده راه ترامپ هستند، نمی توان دست روی دست گذاشت و منافع ملی را نادیده گرفت.

ایران با حضور پای میز مذاکره نشان داد اهل منطق و گفت‌وگو است

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران با حضور پای میز مذاکره برجام نشان داد اهل منطق و گفت‌وگو است، اظهار کرد: این مهم در حالیست که کشورهای غربی با عدم توجه خود به مفاد توافقنامه برجام نشان دادند که به هیچ منطقی پایبند نیستند.

وی با اشاره به اینکه کاهش سطح تعهدات هسته ای کشورمان به معنای خروج از برجام نیست، ادامه داد: بر این اساس هر زمانی که کشورهای حاضر در برجام به تعهدات پیش بینی شده عمل کنند، ایران نیز به جایگاه نخست عمل به تعهدات باز می گردد.

کاهش سطح تعهدات هسته ای به معنای خروج از برجام نیست

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه ایران مهلت 60 روزه برای اروپایی ها در نظر گرفت تا از این طریق زمینه حفظ برجام را فراهم کند، تصریح کرد: این مهم در حالیست که کشورهای غربی توجهی نکردند و درصدد فرصت سوزی بودند لذا شاهد هستیم که گام دوم اجرایی شد؛ در این بین اروپایی ها باید بدانند اگر این رویه ادامه یابد و در 60 روز آینده اتفاقی رخ ندهد گام سوم نیز اجرایی خواهد شد.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم کشورهای غربی حاضر در برجام طی چند روز آینده تصمیم قاطعی برای حفظ برجام بگیرند و نشان دهند اهل منطق و مذاکره هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ‌ملت، سید عباس عراقچی در نشست مشترک با ربیعی و کمالوندی برای اعلام آغاز اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: در گام دوم نسبت به تعهد خود در میزان درصد و غلظت غنی سازی اعلام عدم پایبندی می‌کنیم.

معاون وزیر امور خارجه گفت: امروز در پایان ۶۰ روز اول هستیم و چون خواسته‌های ما محقق نشده گام دوم را برمی‌داریم./
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها، تیم مذاکره کننده هسته ای، حقوق هسته ای