صادقی مطرح کرد ؛

برجام توافق مورد تایید آژانس بین المللی انرژی هسته ای است

صادقی با اشاره به درخواست غیرموجه آمریکا، گفت: شورای حکام آژانس باید در جهت محکومیت آمریکا تصمیم بگیرد.

  خانه‌ملت ؛  محمود صادقی در واکنش به موافقت شورای حکام با درخواست نماینده آمریکا مبنی بر برگزاری نشست فوری علیه برنامه‌های هسته‌ای ایران، گفت: درخواست آمریکا به لحاظ حقوقی غیرموجه است، برجام توافق مورد تایید آژانس بین‌المللی انرژی هسته‌ای است و آژانس هم طی پانزده گزارش التزام ایران به برجام را تایید کرده و آمریکاست که از توافق خارج شده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی قرار است که تصمیمی در این رابطه بگیرد، باید در جهت محکومیت آمریکا باشد. به نظر می‌رسد که شورای حکام و اعضای آژانس علیه ایران اظهارنظر نکنند.

وی  یادآور شد: به نظر فضای منفی علیه آمریکا در این نشست شکل بگیرد. گزارش‌های آژانس و تایید پایبندی ایران به برجام این موضوع را محتمل‌تر کرده است، جمهوری اسلامی هیچ تخطی از برجام نکرده است و پس از یک سال خویشتن‌داری تصمیمی در مقابله با آمریکا طبق مفاد توافقنامه گرفته است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ جکی ولکات نماینده آمریکا در سازمان های بین المللی خواستار تشکیل جلسه فوری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی درباره اقدام هسته‌ای ایران شده و این پیشنهاد مورد موافقت قرار گرفته است. در همین راستا قرار است روز چهارشنبه شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی جلسه ای را برگزار کند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اعمال تحریم های بین المللی علیه کشورمان، انرژی اتمی، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها