رضایی مطرح کرد ؛

ضرورت حمایت از سیاست های هسته ای کشور

رئیس کمیته هسته ای کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: همچنان که در گام اول غربی ها نتوانستند اقدام قابل قبولی داشته باشند و جمهوری اسلامی مجبور شد گام دوم را اجرای کند؛ گام سوم هم به نظر اتفاق خواهد افتاد و این روند همچنان ادامه پیدا می کند.

  خانه‌ملت ؛ محمد ابراهیم رضایی با اشاره به صحبت های آقای عراقچی در کنفرانس مطبوعاتی با موضوع برجام گفت: آقای عراقچی موضع جمهوری اسلامی را در خصوص تصمیم راهبردی نظام باتوجه به اقدامات طرف اروپایی در برجام اعلام کردند،باتوجه به این که اروپایی ها پس ازخروج آمریکا از برجام نتوانستند منافع جمهوری اسلامی را تامین کنند.

وی افزود:با پایان یافتن مهلت 60روزه ایران به کشورهای اروپایی، تصمیمات جدید کشورمان درباره کاهش تعهدات برجامی امروز در نشست خبری سخنگوی دولت با حضور "عباس عراقچی" معاون سیاسی وزارت امور خارجه و "بهروز کمالوندی "سخنگوی سازمان انرژی اتمی اعلام شد،این تصمیمات متناسب با عدم موفقیت طرف غربی گرفته شد، جمهوری اسلامی تصمیم گرفت از تعهدات خودش کم کند و گام دوم را اعلام کردند و انشاالله بطور عملی هم شروع شده است.

نماینده مردم خمین در مجلس با بیان اینکه امروز از میزان 3.67 غنی‌سازی اورانیوم عبور‌ خواهیم کرد و میزان غلظت براساس نیاز ما خواهد بود ،مطرح کرد: چنانچه اگر غربی‌ها تا ۶۰ روز دیگر خواست ایران را تامین نکنند، قطعاً گام سوم را جمهوری اسلامی اعلام خواهد کرد.

همه ارکان نظام یکپارچه باید از سیاست های هسته ای کشور حمایت کنند

رضایی بابیان اینکه اروپایی ها در حوزه اقتصادی و دسترسی به درآمدهای نفتی نتوانستند کاری انجام دهند، مطرح کرد:به نظر بنده جمهوری اسلامی کار درستی انجام می دهد و بازخورد خوبی دارد ، همه ارکان نظام یکپارچه باید از این موضوع حمایت کنند تا این رخداد تاثیر خودش را داشته باشد و منافع جمهوری اسلامی را چنان که طبق معاهده برجام تبیین شده است،تامین شود.

وی با اشاره به پیش بینی گام سوم برجام ،خاطرنشان کرد: پیش‌بینی ما این است که همچنان که در گام اول غربی‌ها نتوانستند اقدام قابل قبولی داشته باشند و جمهوری اسلامی مجبور شد گام دوم را اجرای کند؛گام سوم هم به نظر اتفاق خواهد افتاد و این روند همچنان ادامه پیدا می کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به راهزنی دریایی انگلیس، تصریح کرد:آنها فکر کردند با عملیات روانی،فشارهای اقتصادی و تحریمی و یا کاری که انگلیس انجام داد در برخورد با نفتکش جمهوری اسلامی و دزدی و راهزنی که انجام داد، عملیات روانی که آمریکایی ها انجام می دهند جمهوری اسلامی با پس می کشد، اما دیدند که جمهوری اسلامی محکم ایستاده است.

رئیس کمیته هسته‌ای کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: مسولان جمهوری اسلامی باید زمان را درک کنند و یکپارچه و واحد همه نیروها متحد و منسجم این راهبرد تعیین شده را حمایت کنند تا دولتمردان و مسئولین بتوانند به نحو احسن مسولیت و تکالیف خودشان را انجام دهند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای، حقوق هسته ای، سلاح هسته ای