فلاحت پیشه مطرح کرد ؛

لزوم توافق وزرای خارجه ایران و فرانسه درباره بستر روابط و برنامه های در دستور

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: سفر مقامات فرانسوی به تهران بدون طی مراحل کارشناسی همچون موضوع سفر نخست وزیر ژاپن فرصت سوزی است.

  خانه‌ملت ؛ حشمت الله فلاحت پیشه سفر رئیس‌جمهور پیش روی فرانسه به تهران را یادآور شد و گفت: متاسفانه مقدمات کارشناسی در مورد سفر نخست وزیر ژاپن طی نشد و به نظر درباره سفر احتمالی آقای مکرون باید تلاش کرد تا وی به سرانجام سفر آقای شینوزآبه گرفتار نشود.

لزوم توافق وزرای خارجه ایران و فرانسه درباره بستر روابط و برنامه‌های در دستور

نماینده مردم اسلام آباد غرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: تا زمانی که دستور و مقدمات کارشناسی برای راهکار دیپلماتیک طی نشود، سفر رئیس‌جمهور فرانسه نتیجه‌ای نخواهد داشت. مگر آنکه وزرای خارجه دو طرف با یکدیگر بستر برنامه در دستور را بررسی و در مورد آن توافق کنند.

وی افزود: در شرایط کنونی تنها تماس دیپلماتیکی بین آقای روحانی و مکرون شکل گرفته است و بدون طی مراحل کارشناسی این سفر هم همچون موضوع نخست وزیر ژاپن فرصت سوزی خواهد بود.

اروپایی‌ها منتظر برقراری روابط ایران و آمریکا هستند

فلاحت پیشه یادآور شد: اظهارات آقای مکرون در تماس تلفنی با آقای روحانی نشان از حساسیت اروپا داد، بر اساس آنچه تاکنون مشهود است اینکه اروپایی‌ها منتظر برقراری روابط ایران و آمریکا هستند زیرا نمی‌توانند مستقل تصمیم بگیرند. در سفر به تهران هم قطعا در این خصوص تلاش خواهند کرد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور فرانسه پیشتر گفته بود سعی خواهد کرد رئیس جمهور آمریکا را متقاعد کند تا با هدف کاهش تنش‌ها در منطقه، برخی تحریم‌ها علیه ایران را متوقف کند اما جمهوری اسلامی با توجه به تجربیات گذشته هیچ اعتمادی در این خصوص به اروپا و آمریکا ندارد./

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا