بختیاری مطرح کرد ؛

سودهای مرکب وام مانع حضور سرمایه گذاری در چرخه تولید

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه توسعه اشتغال وکاهش نرخ بیکاری در کشور نیازمند تغییر در ساختارنظام بانکی در حوزه ارائه تسهیلات است،گفت: سود بالا و جریمه دیر کرد موانع اساسی برای ماندگاری کشاورز در چرخه تولید است.

خانه ملت ؛ علی بختیاری دربارهٔ ارتباط توسعه صنایع تبدیلی و اشتغال زایی در حوزه اقتصاد گفت: صنایع تبدیلی و جانبی در حوزه اشتغال زایی تاثیر بسزایی دارند اما متاسفانه عدم ارائه تسهیلات ارزان قیمت مانع صرفه اقتصادی تولید در چرخه اقتصاد کشاورزی است.

سودهای مرکب وام مانع حضور سرمایه گذاری در چرخه تولید

نماینده مردم بافت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سودهای مرکب وام مانع حضور سرمایه گذاری در چرخه تولید است تصریح کرد: صنعت کشاورزی صنعتی پر ریسک است زیرا سیل وحوادث امکان دارد، خسارت بالایی در جریان تولید به کشاورزان وارد کند بنابراین با این شرایط مشخص است که کشاورز نمی تواند قسط های وام را در زمان مقرر پرداخت کند.

وی با بیان اینکه ساختار نامناسب پرداخت وام های بانکی مانع جان گرفتن صنایع جانبی کشاورزی است گفت: وام با سود های بالا و نجومی به هیچ وجه پشتیبان تولید نه تنها در چرخه اقتصاد نیست بلکه تولید کننده را نیز با مشکلات اقتصادی روبرو خواهد کرد.

بختیاری افزود:اگر ما انتظار داریم در بطن اقتصاد کشور فرصت اشتغال پایدار شکل بگیرد می بایست تطابقی میران سودهای وام های بانکی با سودی که کشاورزان از فروش محصولاتشان بدست می آورد، وجود داشته باشد بنابراین بهترین راهکار برای ایجاد فرصتهای اشتغال برنامه ریزی جهت تزریق تسهیلات ارزان قیمت به بدنه تولید در حوزه کشاورزی به عنوان بخش مولد و اشتغال زا است که نقش اساسی در تضمین امنیت اقتصادی کشور دارد.

سود وام های بانکی همسو با توان اقتصادی کشاورزان تعیین شود

عضو کمیسیون کشاورزی،آب ومنابع طبیعی مجلس با بیان اینکه سود و جریمه، دیرکرد بالای وام مانع جان گرفتن صنایع تبدیلی اشتغال زا در حوزه کشاورزی است یادآورشد: تغییر نظام محاسبه وام های بانکی برای چرخش تولید و اشتغال در دستور کار دولت درسال 98 قراربگیرد واین در حالی است که سود وام های بانکی همسو با توان اقتصادی کشاورزان تعیین شود.
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، استمهال وام کشاورزان، اعطای وام های کم بهره با پشتوانه دولتی، افزایش وام بانکی، کشاورزان