جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

رهبر انقلاب تولید و اشاعه سلاح اتمی را حرام می دانند

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد افرادی ادعاهای بی اساس علیه ایران مطرح می کنند که خودشان دارای سلاح های هسته ای بوده و از آنها علیه بشریت استفاده کرده اند.

  خانه ملت؛  محمد جواد جمالی نوبندگانی در خصوص اقدام رسانه های غربی مبنی بر اینکه گام دوم هسته ای ایران برای دستیابی به اهداف غیرصلح آمیز است، گفت: اقدام رژیم صهیونیستی مبنی بر طرح شائبه و شبهه در خصوص اینکه ایران درصدد غنی سازی برای دستیابی به بمب هسته ای است، کاملا پیش بینی میشد.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه افزایش فشار رسانه ای علیه ایران در مواجه با برجام طی چند مدت گذشته مشهود بوده است، اظهار کرد: بر این اساس مشاهده می شود که حتی لحن اروپایی ها نیز تغییر کرده و این موضوع را باید در چارچوب تقسیم وظایف بین آمریکا و اروپا دانست.

وی ادامه داد: با عنوان مثال توقیف نفتکش در جبل الطارق، درخواست نماینده آمریکا مبنی بر برگزاری نشست فوری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه برنامه‌های هسته‌ای ایران و غیره نیز در راستای فشارهای رسانه ای است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه غربی ها همواره از ابزار رسانه علیه ایران استفاده کرده اند تا از این طریق بتوانند به اهدافشان دست یابند، تصریح کرد: نباید فراموش کرد که ادعاهای بی اساس علیه ایران مبنی بر اینکه کشورمان درصدد دستیابی به بمب اتم است در حالی مطرح می شود که چندی پیش وقتی نخست وزیر ژاپن به ایران سفر کرد از فتوای رهبر انقلاب مبنی بر عدم تولید و اشاعه سلاح های هسته ای توسط جمهوری اسلامی ایران، تشکر کرد.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این بین باید یادآور شد افرادی ادعاهای بی اساس علیه ایران مطرح می کنند که خودشان دارای سلاح های هسته ای بوده و از آنها علیه بشریت استفاده کرده اند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در پیامی به نخستین کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه که فروردین ماه سال 90 در تهران برگزار شد، فتوای تحریم استفاده از سلاح‌های اتمی را تکرار کردند و فرمودند: «به اعتقاد ما افزون بر سلاح هسته‌ای، دیگر انواع سلاح‌های کشتار جمعی، نظیر سلاح شیمیایی و سلاح میکروبی نیز تهدیدی جدی علیه بشریت تلقی می‌شوند. ملت ایران که خود قربانی کاربرد سلاح شیمیایی است، بیش از دیگر ملت‌ها خطر تولید و انباشت این گونه سلاح‌ها را حس می‌کند و آماده است همه‌ امکانات خود را در مسیر مقابله با آن قرار دهد. «ما کاربرد این سلاح‌ها را حرام، و تلاش برای مصونیت بخشیدن ابنای بشر از این بلای بزرگ را وظیفه‌ همگان می‌دانیم.»/
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، انرژی هسته ای، بمب هسته ای، بیانات رهبری، توافق هسته ای، حقوق هسته ای، دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب، رهبر معظم انقلاب، رهبر معظم انقلاب اسلامی، رهبر کبیر انقلاب، رهبری، سلاح هسته ای، فعالیت هسته ای ایران