علاالدین بروجردی مطرح کرد؛

اقدام مشابه ایران در صورت ادامه تبعیت بریتانیا از آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس، گفت: در صورتی که انگلیس به اقدامات خصمانه خود در تبعیت از آمریکا در بُعد تحریم یا دزدی بین المللی ادامه دهد، ایران اقدام مشابه را انجام می دهد.

 خانه‌ملت ؛ علاالدین بروجردی  در واکنش به توقیف نفتکش گریس ۱ ایران توسط بریتانیا، گفت: توقیف نفتکش گریس1 نقض آشکار حقوق بین‌المللی و راه‌زنی تمام عیات دریایی بود. این در حالی انجام گرفت که نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکنون به جنگ با دزدان دریایی و حفظ امنیت دریاها برای همه نفتکش‌ها پرداخته است.

اقدامی چون توقیف نفتکش ایرانی در تاریخ انگلیس مسبوق به سابقه است

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: ما هیچ گاه فکر نمی‌کردیم که جایگزین دزدان دریایی کشوری مانند انگلیس باشد، گرچه این حرفه در تاریخ انگلیس مسبوق به سابقه است.

وی افزود: این اقدام از دیدگاه بین المللی محکوم و جمهوری اسلامی ایران هم ضمن محکومیت به شورای امنیت سازمان ملل برای تعرض به امنیت بین المللی شکایت کرده است.

بروجردی تاکید کرد: دولت انگلیس بایدهر چه سریعتر اشتباه خود را جبران و مسئولیت عواقب اقدام نابخردانه را تقبل کند. دولت جمهوری اسلامی ایران هم در این مدت دو مرتبه سفیر انگلیس در تهران را به وزارت خارجه فراخوانده و اقدامات لازم به لحاظ حقوقی و سیاسی را انجام داده است.

اقدام مشابه ایران در صورت ادامه تبعیت بریتانیا از آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: با توجه به اقدام خصمانه بریتانیا باید تجدید نظر درباره روابط جمهوری اسلامی ایران و انگلیس در این شرایط صورت بگیرد. در صورتی که انگلیس به اقدامات خصمانه خود در تبعیت از آمریکا در بُعد تحریم یا بُعد دزدی بین المللی ادامه دهد امکان انجام اقدام مشابه از سوی ایران وجود دارد./

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، انگلستان