ابراهیمی مطرح کرد ؛

ادعای غنی سازی برای دستیابی به بمب اتم پروپاگاندای رسانه ای است

علیرضا ابراهیمی اعتقاد دارد ادعاهای بی اساس علیه ایران مبنی بر اینکه کشورمان درصدد استفاده غیر صلح آمیز از انرژی اتمی است فقط پروپاگاندای رسانه ای و دروغی بزرگ محسوب می شود.

 خانه ملت؛ علیرضا ابراهیمی   در خصوص اقدام رسانه های غربی مبنی بر اینکه گام دوم هسته ای ایران برای دستیابی به اهداف غیرصلح آمیز است، گفت: بومی سازی فعالیت های مربوط به حوزه هسته ای یکی از دستاوردهای دانشمندان ایرانی است که موجب شده غربی ها از آن عصبانی باشند.

همواره فعالیت های هسته ای ایران بهانه ای برای اتهام زنی غرب بوده است

نماینده مردم رامیان و آزادشهر در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: بنابراین مشاهده می شود که طی سالیان گذشته همواره تلاش کرده اند با زیر سوال بردن فعالیت های هسته ای کشورمان، انگشت اتهام به سوی جمهوری اسلامی ایران نشانه روند.

وی با تاکید بر اینکه غربی ها معتقد هستند انعقاد برجام موجب شد امنیت جهانی حفظ شود، ادامه داد: در حالی که آنها به خوبی می دانند ایران اسلامی همواره بر اساس قوانین بین المللی در حوزه هسته ای فعالیت کرده و هیچگاه مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی را زیر پا نگذاشته است.

این نماینده مردم در مجلس دهم ضمن اشاره به اینکه بازرسان آژانس همواره تحولات و فعالیت های هسته ای کشورمان را بررسی می کنند، تصریح کرد: بر این اساس مشاهده می شود که تاکنون آژانس بین المللی انرژی اتمی پانزده گزارش درباره راستی آزمایی و نظارت در جمهوری اسلامی ایران در پرتو قطعنامه 2231 (2015) شورای امنیت صادر کرده است که امری قابل تامل است.

طرح ادعاهای بی اساس علیه ایران پروپاگاندای رسانه ای و دروغی بزرگ است

وی خاطرنشان کرد: بنابراین باید اذعان کرد طرح ادعاهای بی اساس علیه ایران مبنی بر اینکه کشورمان درصدد استفاده غیر صلح آمیز از انرژی اتمی است فقط پروپاگاندای رسانه ای و دروغی بزرگ است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در پیامی به نخستین کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه که فروردین ماه سال 90 در تهران برگزار شد، فتوای تحریم استفاده از سلاح‌های اتمی را تکرار کردند و فرمودند: «به اعتقاد ما افزون بر سلاح هسته‌ای، دیگر انواع سلاح‌های کشتار جمعی، نظیر سلاح شیمیایی و سلاح میکروبی نیز تهدیدی جدی علیه بشریت تلقی می‌شوند. ملت ایران که خود قربانی کاربرد سلاح شیمیایی است، بیش از دیگر ملت‌ها خطر تولید و انباشت این گونه سلاح‌ها را حس می‌کند و آماده است همه‌ امکانات خود را در مسیر مقابله با آن قرار دهد. «ما کاربرد این سلاح‌ها را حرام، و تلاش برای مصونیت بخشیدن ابنای بشر از این بلای بزرگ را وظیفه‌ همگان می‌دانیم.»/
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، انرژی هسته ای، بمب هسته ای، توافق جامع هسته ای، توافق هسته ای، سلاح هسته ای