فلاحت پیشه مطرح کرد؛

دعوت از آمریکا برای بازگشت به 4+1 ناشیانه است

نماینده مردم اسلام آباد غرب در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: هیچ راهبردی برای مذاکره با آمریکا نداریم چه در چارچوب برجام و چه خارج از آن لذا برخی تحلیل ها در مورد اینکه اگرآمریکا تحریم ها رابردارد می شود با آن مذاکره کرد تنها در حد تئوری است.

 خانه‌ملت؛ حشمت الله فلاحت پیشه تصریح کرد: در شرایط فعلی دعوت از آمریکا برای بازگشت به 4+1 ناشیانه است و این فرصت را در اختیار این کشور قرار می دهد که با استفاده از برخی بند های قطعنامه 2231 تحریم های جدیدی را به کشورمان تحمیل کند و یه نوعی دکمه انفجار برجام را لمس کند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامیافزود: بر اساس قطعنامه 2231 اگر یکی از اعضای برجام عدم پایبندی ایران را تایید کند امکان بازگشت تحریم های شورای امنیت و ارسال پرونده به شورای حکام وجود دارد، در شرایط کنونی که اروپایی ها عزمی برای عمل به تعهداتشان ندارند و به دنبال آمریکا حرکت می کنند خروج آمریکا از برجام به نفع ما تمام شده است.

وی با اشاره به ادعا های آمریکایی ها برای مذاکره بدون پیش شرط با ایران گفت: آمریکا با طرح این موضوع انحرافی، به دنبال مذاکره بدون موضوع یا به عبارتی مذاکره باز است که این برای ما خطرناک است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: برخی از کشور های همراه آمریکا به دنبال کشاندن پرونده هسته ای ایران به شورای حکام هستند که این موضوع یادآور خاطرات تلخ گذشته برای ما است چرا که مقدمه ای برای ارسال پرونده به شورای امنیت سازمان ملل است./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم