موسوی لارگانی مطرح کرد ؛

در مذاکرات 1+5 بحثی بر سر موشک های بالستیک نداشته ایم

موسوی لارگانی می گوید از ابتدا تنها برای فعالیت هسته ای پای میز مذاکره رفته ایم از این رو ایران هرگز درباره موشک های بالستیک مذاکره نمی کند.

 خانه ملت؛ سیدناصر موسوی لارگانی با اشاره به اینکه نماینده ویژه آمریکا در امور ایران بیان داشته هرگونه توافق نهایی با ایران باید شامل چالش‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک این کشور باشد گفت: مذاکرات ایران با گروه 1+5 که بالغ بر 3 تا 4 سال به طول انجامید منحصرا در رابطه با مسائل هسته ای و فعالیت هسته ای ایران بود، از آنجا که آمریکا و اروپا به هیچ کدام از تعهدات توافق هسته ای عمل نکردند، اعتقاد دارم نباید دیگر مذاکره ای با این کشورها داشته باشیم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: زمانی باید سر میز مذاکره با این کشور ها بنشینیم که تکلیف برجام مشخص شود و آنها به تعهدات خودشان عمل کنند.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه ایران به تعهدات خود پایبند بود، ادامه داد: با رویه اجرای توافق هسته ای مخالف بودم، توافق دو طرفه است یعنی اگر تعداد سانتریفیوژهای نطنز را از 19 هزار به زیر 5 هزار رسانیدم باید در مقابل یکی از تعهدات طرف غربی ها هم انجام می شد و بعد سراغ اینکه قلب راکتور آب سنگین می رفتیم آن را تخلیه و با بتون پر می کردیم، این درست نبود که ایران همه تعهدات خود را اجرایی کند ولی طرف مقابل هیچ کاری انجام ندهد.

وی اظهار داشت: در حال حاضر باید مسئولین کشور با تمام قدرت مقابل زیاده خواهی های غربی ها بایستند، حاضر به هیچگونه مذاکره ای نشوند تا زمانی که طرف مقابل به تمام تعهدات برجامی خود عمل کند، حسن نیت خود را نشان دهد و نشان دهد برای مذاکره ارزش قائل است.

موسوی لارگانی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در خصوص برجام و مذاکرات، گفت: ایشان از همان ابتدا تاکید داشتند که در مذاکره نمی شود که یک طرف بخواهد همه نظراتش حاکم بر باقی طرفین باشد و خود را حاکم همه موارد بداند، بلکه مذاکره توافق طرفین است و باید نظر و خواسته همه شنیده و اجرایی شود.

در مذاکرات 1+5 بحثی بر سر موشک های بالستیک نداشته ایم

این نماینده مجلس با تاکید براینکه در مذاکرات 1+5 بحثی بر سر موشک های بالستیک نداشته ایم، بیان کرد: از ابتدا مذاکرات در موضوع انرژی هسته ای بود، آن زمان هم مقام معظم رهبری با پیش بینی و درایتی که داشتند در جلسه با کارگزاران نظام با صراحت فرمودند اگر شما یک قدم عقب نشینی آنها 100 قدم جلو می آیند، مطمئن باشید بحث انرژی هسته ای را حل کنید مسائل حقوق بشر، سپاه قدس، حزب الله لبنان، موشکی و مسائل دیگر را مطرح می کنند، ما شاهد بوده ایم که کلام مقام معظم رهبری بلافاصله بعد از پذیرش برجام اتفاق افتاد.

وی ادامه داد: با وجود پایبندی ایران به تعهدات برجامی است، زیاده خواهی های طرف مقابل شروع شد و شروع کردند در ارتباط با موشک های بالستیک و حقوق بشر پیش روی کردن.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی با بیان اینکه آمریکایی ها بر شروط 12 گانه خود برای انجام مذاکرت پافشاری می کنند، گفت: از الان به بعد ایران است که باید شرط بگذارد نه اینکه آنها بخواهند برای ما شرطی داشته باشند، چرا که ایران پایبندی خود را به تعهدات نشان داده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، برایان هوک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد که در پی تحریم‌های آمریکا بودجه دفاعی ایران ۲۷ درصد کاهش داشته است و شروط ۱۲ گانه «مایک پامپئو» وزیر امور خارجه آمریکا اساس مذاکرات با ایران خواهد بود و هرگونه توافق نهایی با ایران باید شامل چالش‌های هسته‌ای و موشک‌های بالستیک این کشور باشد./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تمدید مذاکرات، حقوق هسته ای، سلاح هسته ای، مذاکرات