گودرزی مطرح کرد ؛

ایران اسلامی با تحقق تعهدات برجامی حسن نیت خود را به دنیا نشان داد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد این روزها رسانه های وابسته به لابی صهیونیستی تلاش می کنند افزایش سطح غنی سازی که مبتنی بر مفاد برجام است را غیر صلح آمیز معرفی کنند که دامن زدن به سیاست ایران هراسی است.

 خانه ملت؛ مسعود گودرزی با اشاره به تشدید فشار رسانه های غربی علیه کشورمان پس از اجرای گام دوم هسته ای ایران، گفت: محور آمریکایی – اسرائیلی طی چند مدت گذشته تلاش کرده تا با اهرم فشار اقتصادی و رسانه ای به کشورمان آسیب بزند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ در اولین اقدام خود علیه کشورمان به طور یکجانبه از برجام خارج شد تا زمینه افزایش تحریم ها و فشارها را فراهم کند، اظهار کرد: در ادامه مشاهده شد که کاخ سفید موضوع مذاکره با ایران تحت شروط دوازده گانه را مطرح کرد.

ایران اسلامی با تحقق تعهدات برجامی حسن نیت خود را به دنیا نشان داد

وی در این راستا، ادامه داد: این مهم در حالیست که ایران اسلامی با اتخاذ صبر استراتژیک تلاش کرد حسن نیت خود را به دنیا نشان دهد لذا به همه تعهدات برجامی خود عمل کرد؛ البته باید یادآور شد این امر در حالی رقم خورده که کشورهای اروپایی حاضر در توافقنامه مذکور از عمل به تعهدات خود سر باز زدند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه آمریکایی ها متوجه شدند ایران در رابطه با کاهش سطح تعهدات برجامی جدی است لذا تلاش کردند قبل از اجرای این امر اقدام کشورمان را نقض برجام تلقی کنند، افزود: بر این اساس مشاهده می شود که قبل از اجرای گام دوم نماینده آمریکا درخواست برگزاری نشست فوری شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی علیه برنامه‌های هسته‌ای ایران را مطرح کرد.

استفاده از ابزار رسانه حربه کاخ سفید و رژیم صهیونیستی برای فشار علیه کشورمان است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه استفاده از ابزار رسانه نیز حربه دیگر کاخ سفید و رژیم صهیونیستی برای فشار علیه کشورمان است، خاطرنشان کرد: بنابراین این روزها رسانه های غربی وابسته به آمریکا و لابی صهیونیستی افزایش سطح غنی سازی ایران که مبتنی بر مفاد برجام است را غیر صلح آمیز معرفی کرده و تلاش می کنند موضوع برچسب ساخت بمب اتمی را به کشورمان بزنند که نوعی دامن زدن به سیاست ایران هراسی است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای در پیامی به نخستین کنفرانس بین‌المللی خلع سلاح و عدم اشاعه که فروردین ماه سال 90 در تهران برگزار شد، فتوای تحریم استفاده از سلاح‌های اتمی را تکرار کردند و فرمودند: «به اعتقاد ما افزون بر سلاح هسته‌ای، دیگر انواع سلاح‌های کشتار جمعی، نظیر سلاح شیمیایی و سلاح میکروبی نیز تهدیدی جدی علیه بشریت تلقی می‌شوند. ملت ایران که خود قربانی کاربرد سلاح شیمیایی است، بیش از دیگر ملت‌ها خطر تولید و انباشت این گونه سلاح‌ها را حس می‌کند و آماده است همه‌ امکانات خود را در مسیر مقابله با آن قرار دهد. «ما کاربرد این سلاح‌ها را حرام، و تلاش برای مصونیت بخشیدن ابنای بشر از این بلای بزرگ را وظیفه‌ همگان می‌دانیم.»/
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، انرژی هسته ای، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، بمب هسته ای، توافق هسته ای، حقوق هسته ای، رژیم صهونیستی، سلاح هسته ای، فعالیت هسته ای ایران، مذاکرات اتمی ایران