شریعت نژاد مطرح کرد؛

ضرورت تبلیغات گسترده برای محصولات ارگانیک کشور

عضو هیات رئیسه کمیسیون کشاورزی، گفت: بالا بودن هزینه خرید محصولات ارگانیک و بازار پسند نبودن آنها باعث شده تا کشاورزان از کشت محصولات ارگانیک استقبال خوبی نداشته باشند.

خانه ملت؛ شمس الله شریعت نژاد  در خصوص رتبه هشتاد و پنج ایران از بازار 80 میلیون دلاری محصولات ارگانیک کشاورزی، گفت: در کشور ما محصولات ارگانیک بسیار زیادی تولید می‌شود اما در زمینه معرفی و صادرات آنها ضعیف عمل می‌کنیم.

بخش زیادی از کیوی تولیدی کشور ارگانیک است

نماینده مردم رامسر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه باید برای فروش محصولات ارگانیک کشور تبلیغات گسترده صورت بگیرد، ادامه داد: بخش بسیار زیادی از کیوی‌های تولیدی کشور بدون استفاده از کود و سم پرورش داده می‌شوند، این درحالی است که کشاورزان نیوزیلندی از کودهای شیمیایی و سم بسیار زیادی برای تولید کیوی استفاده می‌کنند.


توجه و تاکید به صادرات محصولات ارگانیک در کشور ما ضعیف است و تمرکز بالایی بر روی واردات محصولات برای تامین نیاز کشور وجود دارد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از کشاورزان برای تولید محصولات خود از کودهای شیمیایی استفاده نمی‌کنند، تصریح کرد: توجه و تاکید به صادرات محصولات ارگانیک در کشور ما ضعیف است و تمرکز بالایی بر روی واردات محصولات برای تامین نیاز داخل وجود دارد.

هزینه تولید محصولات ارگانیک بسیار بالا است

وی با تاکید بر اینکه تولید محصولات ارگانیک هزینه تولید بالایی دارد و از نظر شکل نیز دارای جاذبه نیست، خاطرنشان کرد: بالا بودن هزینه خرید محصولات ارگانیک و بازار پسند نبودن آنها باعث شده تا کشاورزان از کشت محصولات ارگانیک استقبال خوبی نداشته باشند./

 

برچسب ها

اخبار برگزیده، بهداشت روان، جامعه پزشکی، معالجه