گلمرادی مطرح کرد ؛

پیش فروش نفت به کشورهای قدرتمند

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اعتقاد به اینکه ریسک پیش فروش نفت به کشورهای قدرتمند بالا است از این راهکار جدید دولت برای دور زدن تحریم ها دفاع کرد.

  خانه ملت ؛ علی گلمرادی در تحلیل راهکار جدید دولت برای دور زدن تحریم‌ها مبنی بر "پیش‌فروش نفت به کشورهای قدرتمند"، گفت: به‌یقین هر راهکار منطقی که بتواند به فروش بیشتر نفت منجر شود باید در دستور کار دولت قرار گیرد و البته راهکار جدید پیش‌‍ فروش نفت نیز با توجه به توان بالای تولید نفت در کشور مزایای بسیاری دارد، هرچند نوسانات قیمت و ناپایداری بازار صادرات نفت سوالات تامل‌برانگیزی را ایجاد می‌کند.

ریسک پیش‌فروش نفت به کشورهای قدرتمند بالا است

نماینده مردم بندر ماهشهر، امیدیه و هندیجان در مجلس شورای اسلامی راهکار جدید دولت برای دور زدن تحریم‌ها مبنی بر پیش‌فروش نفت به کشورهای قدرتمند را پُرریسک خواند و افزود: با توجه به وابستگی کاهش و افزایش قیمت نفت به مولفه‌های بسیار در سطح بین‌الملل، پیش‌خرید نفت ایران برای بسیاری از خریداران توام با ریسک است اما احتمالا این اقدام برای ایران مفید باشد چراکه استقبال از این نوع فروش پول وارد کشور کرده و به تولید نفتی و افزایش تولید کمک خواهد کرد.

دولتمردان باید روزهای سخت اقتصادی ناشی از تحریم‌ها را به سلامت پشت‌سر گذارند

وی در واکنش به این احتمال که اگر طی سال‌های آینده قیمت نفت افزایش پیدا کند با توجه به قیمت پایین کنونی، پیش‌فروش به ضرر کشور تمام خواهد شد، مطرح کرد: چه کسی می‌تواند تضمین افزایش قیمت نفت را در آینده دهد؟، درحالی که اکنون کشور با مشکلات مالی بسیاری رو به رو است و دولتمردان باید این روزهای سخت اقتصادی ناشی از تحریم‌ها را به سلامت پشت‌سر گذارند.

پولی که بابت پیش‌فروش نفت در اختیار کشور قرار می‌گیرد عواید بسیاری دارد

گلمرادی با بیان اینکه قیمت جهانی نفت چندان بالا و پایین نمی‌شود و مولفه‌های این تغییر خیلی قابل پیش‌بینی نیست، اضافه کرد: پولی که امروز بابت پیش‌فروش نفت در اختیار کشور قرار می‌گیرد عواید بسیاری مانند گسترش زیرساخت‌های افزایش تولید را به همراه خواهد داشت و از همه مهمتر تشکیلات نفت فعال می‌ماند.

پولی که امروز بابت پیش‌فروش نفت در اختیار کشور قرار می‌گیرد عواید بسیاری مانند گسترش زیرساخت‌های افزایش تولید را به همراه خواهد داشت و از همه مهمتر تشکیلات نفت فعال می‌ماند
عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است اگر طی دو الی سه سال آینده قیمت‌ نفت افزایش پیدا کند با تکیه به ارزش‌افزوده بدست آورده از این پیش‌فروش، می‌توان خسارت‌های ناشی از افزایش قیمت را جبران کرد./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اقتصاد بدون نفت، اقتصاد نفتی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها