قاضی زاده هاشمی مطرح کرد ؛

نفتکش های انگلیسی جرأت ورود به تنگه هرمز را ندارند

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به اینکه اگر انگلیسی ها رفتارشان را اصلاح نکنند قطعا همانند خودشان با آنها رفتار خواهیم کرد، گفت: نفتکش های انگلیسی جرأت ورود به تنگه هرمز را ندارند.

خانه ملت؛ امیرحسین قاضی زاده هاشمی در خصوص برخورد انگلیسی ها با خدمه نفتکش گریس ۱ و توقیف این کشتی در تنگه جبل الطارق، گفت: متاسفانه انگلیسی ها در موضوع مذکور پیرو سیاست های آمریکایی ها هستند و این موضوع بسیار مشهود است.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه منافع بریتانیا و واشنگتن مشترک است، اظهار کرد: بنابراین مشاهده می شود که جوزپ بورل، وزیر خارجه اسپانیا در واکنش به توقیف این کشتی به طور شفاف گفته بود که نفتکش ایرانی در خارج از قلمرو دریایی جبل الطارق و به درخواست آمریکا توقیف شده است.

نفتکش های انگلیسی جرأت ورود به تنگه هرمز را ندارند

وی ادامه داد: امروزه می توان مشاهده کرد که نفتکش های انگلیسی جرأت ورود به تنگه هرمز را ندارند و به واقع خودشان نیز از عواقب کاری که کرده اند آگاه هستند.


این نماینده مردم در مجلس دهم در خصوص واکنش متقابل، تصریح کرد: ابتدا باید این موضوع به صورت دیپلماتیک و طرح شکایت در مجامع بین المللی پیگیری شود تا بهانه ها از بین برود.

بریتانیا رفتارش را اصلاح نکند همانند خودش رفتار خواهیم کرد

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورمان در منطقه سوق الجیشی قرار گرفته و کشوری وجود ندارد که به ایران اسلامی نیاز نداشته باشد، خاطرنشان کرد: در ادامه اگر انگلیسی ها رفتارشان را اصلاح نکنند حتما و قطعا همانند خودشان با آنها رفتار خواهیم کرد. باید یادآور شد که کشتی های تجاری آنها در منطقه رفت و آمد دارند و کالاهای انگلیسی از کشورمان ترانزیت می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پلیس جبل‌الطارق اعلام کرد که یک روز پس از دستگیری کاپیتان و ناخدای اول کشتی، دو کمک ناخدای دیگر را بازداشت کرده است.

دولت انگلیس هفته گذشته یک نفتکش حامل نفت ایران را به شکل غیر قانونی توقیف کرد که این امر باعث ایجاد تنش‌هایی در روابط دو کشور شده است.

جوزپ بورل، وزیر خارجه اسپانیا در واکنش به توقیف این کشتی گفته بود که نفتکش ایرانی در خارج از قلمرو دریایی جبل الطارق و به درخواست آمریکا توقیف شده است.

دولت جبل الطارق نیز در واکنش به این اتهام گفته است که هیچ درخواست سیاسی از هیچ دولتی برای توقیف این نفتکش دریافت نکرده است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، انگلستان، انگلیس، ایران و انگلستان، روابط ایران و انگلیس