رحیمی جهان آبادی مطرح کرد ؛

انگلیس درصدد نجات آمریکا از بن بست سیاسی است

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد باید با رایزنی دیپلماتیک از حق کشورمان در مواجهه با توقیف نفتکش گریس ۱ دفاع کنیم و در مقابل نباید در دام انگلیسی ها بیافتیم.

خانه ملت؛  جلیل رحیمی جهان آبادی در خصوص برخورد انگلیسی ها با خدمه نفتکش گریس ۱ و توقیف این کشتی در تنگه جبل الطارق، گفت: انگلیس بعد از جنگ جهانی دوم تقریبا اجرا کننده سیاست های آمریکا در جهان بوده و همواره از طریق ائتلاف و اتحاد به ایالات متحده کمک کرده است.

انگلیس درصدد نجات آمریکا از بن بست سیاسی است

نماینده مردم تربت جام، تایباد و باخرز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: آنها در شرایط کنونی نمی توانند کشورمان را وارد مذاکره جدیدی کنند و در مقابل برجام را نجات دهند از این رو تلاش می کنند شریک سیاسی‌شان را از بن بست خارج کنند.

وی ادامه داد: باید اذعان کرد انگلیسی ها درصدد وارد کردن سازمان ناتو به چالش با ایران هستند و از طریق درگیری های احتمالی مانند بازداشت کشتی ها و غیره پای این سازمان را به این موضوع باز کنند.

توقیف نفتکش گریس ۱ دام و چالش انگلیس برای ایران است

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه باید با رایزنی دیپلماتیک از حق کشورمان دفاع کنیم و در مقابل نباید در دام انگلیسی ها بیافتیم، تصریح کرد: می توان اذعان کرد اقداماتی که انگلیسی ها انجام می دهند فقط جنبه رسانه ای و تبلیغاتی دارد زیرا نفتکش بدون محافظ را در هزاران کیلومتر خارج از منطقه توقیف کرده اند.

رحیمی جهان آبادی افزود: انگلیسی ها به خوبی می دانند که با توجه به وضعیت نظامی حاکم در منطقه، آمریکا نمی تواند در بلند مدت جنگ و درگیری علیه ایران را مدیریت کند از این رو متوجه شدند که حاصل جنگ باید در مذاکرات سیاسی خاتمه یابد.

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه غربی ها باید بپذیرند ایران بر مهمترین شریان نفتی جهان تسلط دارد، خاطرنشان کرد: سیاست انگلیسی ها در بازی توقیف نفتکش گریس 1 در انزواء قرار دادن ایران است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، دولت انگلیس هفته گذشته یک نفتکش حامل نفت ایران را به شکل غیر قانونی توقیف کرد که این امر باعث ایجاد تنش‌هایی در روابط دو کشور شده است.

جوزپ بورل، وزیر خارجه اسپانیا در واکنش به توقیف این کشتی گفته بود که نفتکش ایرانی در خارج از قلمرو دریایی جبل الطارق و به درخواست آمریکا توقیف شده است.

دولت جبل الطارق نیز در واکنش به این اتهام گفته است که هیچ درخواست سیاسی از هیچ دولتی برای توقیف این نفتکش دریافت نکرده است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد نفتی، انگلستان، انگلیس، ایران و انگلستان