سلیمی مطرح کرد ؛

وضعیت نامساعد جسمانی شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه

عضو فراکسیون روحانیت مجلس با تأکید بر رسیدگی هرچه سریع تر دولت نیجریه به وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی، گفت: سُرب در بدن شیخ منتشر شده و حال جسمانی وی بسیار وخیم و نیازمند درمان فوری است.

 خانه ملت ؛علیرضا سلیمی با اشاره به وضعیت نامساعد جسمانی شیخ زکزاکی رهبر شیعیان نیجریه و عدم همکاری دولت این کشور در درمان وی، گفت: باید دید کسانی که می گویند به آزادی ادیان اعتقاد داریم و نظام سکولار را تبلیغ می کنند چه اقدامی برای بهبود وضعیت شیخ زکزاکی صورت داده اند.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه سکولاریسم یک نوع گرایش سیاسی برای حذف رقیب است، عنوان کرد: آنها اعتقادی به آزادی اندیشه ندارند و دم از پذیرش ادیان مختلف زده و مردم را در انتخاب آن آزاد می دانند در حالی که یک رهبر دینی ماه ها در بستر بیماری در حبس بوده و کسی به فریاد او نمی رسد.

وی افزود: سرب به سرعت در بدن شیخ زکزاکی منتشر شده و هم اکنون زندگی وی در مخاطره و نیازمند رسیدگی های پزشکی است که دولت نیجریه هیچ اقدامی در این زمینه انجام نمی دهد.

عضو فراکسیون روحانیت مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: اگر به جای یک رهبر شیعه، یک کشیش غربی در این وضعیت به سر می برد، تمام رسانه های دنیا آن را در بوق و کرنا کرده و فریادهای حقوق بشری سر می دادند در حالی که هم اکنون در انتشار خبر وضعیت شیخ زکزاکی سکوت کرده اند.

به گزارش خانه ملت، شیخ زکزاکی در سال ۲۰۱۵ پس از حمله نیروهای دولتی نیجریه به منزل وی، هدف چند گلوله قرار گرفت و به همراه همسرش «معلمه زینه» دستگیر و زندانی شد و در اواخر سال گذشته، قاضی پرونده شیخ زکزاکی حکم داد که وی باید بتواند از سوی پزشکانی که خود انتخاب می‌کند تحت درمان قرار گیرد. با این حال دولت نیجریه تا کنون از این امر سر باز زده است.

از زمان دستگیری شیخ زکزاکی پیروان و دوستداران وی و گروه‌های حقوق بشری در داخل و خارج از نیجریه بارها در اعتراض به بازداشت غیرقانونی این رهبر شیعی دست به تظاهرات زده‌اند./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، حقوق بین الملل، رهبری، شیعه