قاضی زاده هاشمی مطرح کرد ؛

اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در همایش آینده پژوهشی در روابط ایران و غرب

قاضی زاده هاشمی اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در مجلس با اشاره به بازدارندگی نسبی که در حوزه دفاعی کشور وجود دارد، گفت: این بازدارندگی باید در حوزه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و بین الملل نیز ایجاد شود تا در حوزه دفاعی شکننده نشویم.

  خانه ملت ؛  سید امیرحسین قاضی‌زاده  اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در همایش آینده پژوهشی در روابط ایران و غرب که عصر (یکشنبه، 23 تیرماه) در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، با بیان اینکه رابطه سالم و بر اساس دوستی و همکاری متقابل میان ایران و غرب وجود ندارد، گفت: مجموعه عناصر نظام آمریکا که در نوع روابط ایران و آمریکا نقش دارند، پشت میزی جمع می شوند و در نوع برخورد و تعامل به استراتژی روشنی می رسند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: آمریکایی ها درباره تعیین استراتژی و عملکرد علیه ایران صف خود را منظم و نوع طراحی را مشخص و ابلاغ کرده اند و به دنبال آن با ایجاد قرارگاهی عناصر و نوع میدان عملیات و بودجه سالانه در کنگره را به تصویب رسانده و اقدام اجرایی دارند.

وی افزود: برای اقدامات آمریکا علیه ایران منابع مالی و اطلاعاتی مشخص بوده و تقسیم کار شده است اما از سوی ایران این اقدامات انجام نشده لذا باید دید زمانی که می خواهیم به عنوان قانون اقدامی را تصویب کنیم که در حوزه نظامی و اقتصادی است، این اشتراک مفهومی وجود دارد یا خیر؟

قاضی زاده هاشمی در ادامه با تأکید بر اینکه باید نظام مالی و عملیاتی را تنظیم کرده سپس حرکت کنیم، عنوان کرد: البته دستگاه هایی مثل شورایعالی امنیت ملی و 6 نهاد دیگر در حوزه روابط بین الملل نقش آفرینی می کنند اما گام های آنها با هم مشترک نیست.

این عضو هیأت رئیسه مجلس دهم ادامه داد: چیزی که به ذهن ما رسید این است که وقتی می گوییم باید اقدام پیش دستانه علیه تهدید انجام دهیم ابتدا روابط خود با غربی ها را بررسی کنیم چنانچه کشورهای غربی پویایی دارند و بعضی از گروه ها و شخصیت هایی را می بینیم که در کنگره آمریکا پیدا حضور دارند و شعارهایی غیر از رهبری ایدئولوژیک آمریکا می دهند.

وی در ادامه با بیان اینکه باید دید چه رفتاری بین ما و آنها اتفاق می افتد، اظهار داشت: قبل از اینکه تهدیدها تنش شود باید بتوانیم آن را مدیریت کرده و کاهش دهیم و یا زمان آن را طولانی کنیم لذا باید نقاط ضعف و قوت خود را شناسایی کرده و بدانیم چه عواملی ممکن است دستاویز دشمنان ما شود که برای آن لازم است عمق خطر موضوعات شناسایی شود.
وی  اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر در حوزه دفاعی بازدارندگی نسبی داریم که باید به حوزه فرهنگی و اقتصادی سیاسی و بین الملل نیز برسد تا در حوزه دفاعی شکننده نشود.

یوسفی: انقلاب ارتباطات باعث استحاله فرهنگ‌ها شده است

همایون یوسفی نیز در این نشست با بیان اینکه طی 300 سال گذشته حدود دو سوم از خاک ایران کم شده است، گفت: دشمنان ایران هیچگاه به دنبال یکپارچه سازی ایران نبوده و این تصور ساده انگاری است پس خودمان باید این یکپارچه سازی را صورت دهیم چرا که آنها حتی روی انرژی ایران نیز برنامه ریزی کرده اند.

نماینده مردم اهواز و باوی در مجلس شورای اسلامی در ادامه با تأکید بر اینکه ایران باید در بازتولید ثروت و قدرت نقش مهمی را ایفا کند، اظهار داشت: انقلاب ارتباطات باعث استحاله فرهنگ ها شده که ممکن است فرهنگ چندهزار ساله ما را نیز تحت الشعاع قرار دهد.

وی  اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: در حال حاضر ترکیب جنگ نرم و جنگ سخت به عنوان یک مقابله هوشمند از سوی آمریکا آغاز شده که باید برای مقابله با آن برنامه داشته باشیم.

فتحی: ایجاد نظم عمومی از سوی دولت‌ها برای تضمین رفاه عمومی است

محمدجواد فتحی نماینده تهران در مجلس نیز در این نشست گفت: تمام دولت ها نظم عمومی را برای تضمین رفاه عمومی و تأمین منافع مالی و مادی کشور خود می خواهند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: شبکه های اجتماعی تأثیر زیادی روی جامعه دارد از این رو باید برای کاهش تنش ها به این موضوع نیز اندیشید.

آقاپور علیشاهی: نبوغ سیاسی در کشور رشد داشته اما رشد اقتصادی با کاهش روبرو بوده است

معصومه آقاپور علیشاهی نماینده شبستر نیز در این همایش با بیان اینکه آمریکا به دنبال ایران هراسی است تا از قبال آن امتیاز اقتصادی داشته باشد، اظهار داشت: آمریکا از این محل با کشورهایی همچون چین مقابله می کند و از سوی دیگر در برخی محصولات استراتژیک با ایران رقابت دارد.

نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: در حال حاضر نبوغ سیاسی در کشور افزایش یافته اما رشد اقتصادی با کاهش روبرو بوده که فضای مجازی به این فاصله دامن زده است.

وی برخی سیاست ها را سیاست عصب سوخته توصیف کرد و افزود: گاهی آنقدر یک مشکل به لایه های چهارم خود می رسد که احساس درد از بین می رود اما ناگهان مرگ رخ می دهد که باید برای آن مسئولان بی تفاوتی زیبای خود را کنار بگذارند.

آقاپور علیشاهی در ادامه با تأکید بر اینکه در وهله اول باید بی انضباطی سیاسی در دولت را برطرف کرد، ابراز داشت: مجلس موظف است این بی انضباطی را با فرماندهی واحد حل کند چنانچه شاهدیم بخش خصوصی شامل صنایع متوسط به شدت به دنبال حل مشکلات اقتصادی هستند اما شرکت های بزرگ همچون خودروسازان هنوز به باور درمان اقتصاد کشور نرسیده اند.

به گزارش خانه ملت، برخی نمایندگان دیگر اقدام پیش دستانه علیه تهدیدات آمریکا در مجلس نیز به بیان نظرات خود پرداختند همچنین دکتر رامین، دکتر یاری و دکتر خزایی نیز از اساتید دانشگاه مسائلی را در حوزه نحوه مقابله با آمریکا بیان کردند./
 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اقتصاد و فرهنگ، انقلاب فرهنگی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی