خبر

مسیر شما: اخبار اروپا می خواهد ایران را در شرایط خاص قرار دهد
اروپا می خواهد ایران را در شرایط خاص قرار دهد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نود مجلس گفت: اروپا بی خاصیت عمل می کند، زمان می کشند و طبق قول و قراری که داده اند کار مفیدی انجام نمی دهند که این هم سناریوی آمریکایی است.

 خانه ملت ؛ امیر خجسته با اشاره به آغاز اجرای گام دوم کاهش تعهدات برجامی ایران، گفت: با توجه به شرایطی که آمریکا و اروپا از پیش طراحی کرده برنامه این است که زیر تمام تعهدات بین المللی بزنند و ایران را در انزوا و منگنه قرار دهد.

اروپا می خواهد ایران را در شرایط خاص قرار دهد

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان این که سناریوی اروپا هم این است که با ایران بازی و وقت‌کشی کند، مطرح کرد: اروپا می خواهد ایران را در شرایط خاص قرار داده و کاملا ایران از بهره‌برداری از برجام بی نصیب بماند.

وی با اشاره به بازی آمریکایی ها در برجام، تاکید کرد: ما از همان اول باید همزمان با هر حرکت آنها، عکس العمل نشان می دادیم، اکنون مقدار ی تاخیر داریم اما اشکالی ندارد.

در مقابل بی‌خاصیت بودن اروپا باید اقتدرمان را نشان دهیم

وی با بیان اینکه ایران هیچ اعتقادی به اینکه آمریکا به برجام برگردد ندارد، مطرح کرد: اکنون در مقابل بی‌خاصیت بودن اروپا باید اقتدارمان را نشان بدهیم؛ می‌دانیم که کدخدای آنها آمریکا است،اما قطعاً اینها دیر یا زود بازی جدیدی راه می اندازند و از این شرایط هم خارج می‌شوند.

خجسته با بیان اینکه اقتدار جمهوری اسلامی و مسئولین این است که در مقابل هر عملی، عکس العمل مناسب نشان بدهند، ادامه داد: هرجا غربی ها زورگویی کردند باید عکس العمل صحیح نشان دهیم؛ همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند باید برخورد کنیم.

رئیس فراکسیون مقابله با مفاسد اقتصادی مجلس با اشاره به زدن پهپاد آمریکایی مطرح کرد: در مقابل اقدام کوچک آن ها باید برخورد مستقیم انجام شود، همانطور که پهپاد آمریکا در منطقه خنثی شد و ابهت آمریکا شکسته شد؛ در مورد بی خاصیتی اروپا و بازی کردن اروپا با جمهوری اسلامی و وقت کشی و زمان کشی باید عکس العمل نشان می دادیم و از امروز باید عکس العمل نشان بدهیم.

وی با اشاره به موضوع کره شمالی خاطرنشان کرد:کره شمالی هیمنه آمریکا را شکست.ماهم آمریکا را می‌شناسیم که یک حیوان درنده است، داستان گرگ و میش است ما باید به توصیه مقام معظم رهبری اقتدا کنیم؛ در مقابل آنها بایستیم و عقب نشینی نکنیم.

وی با اشاره به صحبت‌های عراقچی در مورد ظرفیت های بسیار بالای نظام جمهوری اسلامی ازجمله ظرفیت‌های اقتصادی، نظامی و غیره، مطرح کرد: از آقای عراقچی تشکر می کنم، نکات مهمی را مطرح کرده اند. جمهوری اسلامی ایران بسیار صبور بوده در مقابل اروپا صبر راهبردی نشان داده است.

اروپا بی‌خاصیت عمل می کند و زمان می کشد

خجسته تاکید کرد: اروپا بی‌خاصیت دارد عمل می کند و زمان می کشد و طبق قول و قراری که داشته کار مفیدی انجام نداده است، این هم یک سناریوی آمریکایی است که اروپا دارد آن را اجرا می کند.

وی با بیان اینکه کشور ما ظرفیت بسیاری دارد، ادامه داد: جمهوری اسلامی قطعاً در منطقه در خاورمیانه می درخشد آمریکا جرأت هیچ گونه رفتاری را ندارد ما باید روی پای خودمان بایستیم و مصلحت کشور را آنچه که باید، انجام دهیم و عقب نشینی نکنیم. هرچه ما ایستادگی کردیم آن ها عقب‌نشینی کردند، ایران مقتدر همچنان در مقابل اروپا و آمریکا ایستاده است و قطعاً ایستادگی نتیجه خواهد داد و پیروزی از آن ماست./

پایان پیام
 

نظر شما
مشخصات خبر