گودرزی مطرح کرد ؛

اقتدار جمهوری اسلامی و عقب نشینی آمریکا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با اشاره به سفر وزیر خارجه به نیویورک، گفت: اقتدار جمهوری اسلامی موجب عقب نشینی آمریکا از تحریم ظریف شد.

 خانه ملت ؛ مسعود گودرزی  با اشاره به تهدید تحریم محمدجواد ظریف از سوی آمریکا، گفت: اعلام تحریم اشخاص و مقامات جمهوری اسلامی در مواردی از سوی آمریکا هیچ گاه عملی نشد، این فرایند نشان می‌دهد که آمریکا در مورد جمهوری اسلامی ایران مواردی را خارج از عرف و حقوق بین‌الملل مطرح می‌کنند و مسئله مورد نظر خود را به جامعه بین‌الملل تعمیم می‌دهند در حالی که این چنین موضوعاتی را خرد جمعی باید بپذیرد.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آمریکا با تحریم مقامات ایرانی و تهدید به تحریم نوعی یک جانبه گرایی را دنبال می‌کند اما دیگران و حقوق بین‌الملل چنین موضوعی را نمی‌پذیرد. اصل حقوق بین‌الملل بر اراده مشترک کشورها است که در این مورد اتفاق نیفتاد.

وی افزود: عدم تبعیت دیگر کشورها از آمریکا به خصوص در مورد تحریم مقامات و اشخاص ایرانی یک شکست برای آمریکا است، در واقع تحریم زمانی که یک جانبه شود اثری نخواهد داشت.

عدم تبعیت دیگر کشورها از آمریکا به خصوص در مورد تحریم مقامات و اشخاص ایرانی یک شکست برای آمریکا است
گودرزی در ادامه اقتدار جمهوری اسلامی ایران را یادآور شد و گفت: جمهوری اسلامی به عنوان کشور مسئول تمام وظایف خود در حوزه بین‌الملل را انجام داده و بر اساس حقوق بین الملل و مفاد قانون اساسی، عزت طلبی و استقلال طلبی عمل کرده و با اقدامات خود به حقوق دیگر کشورها لطمه نزده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: این شرایط سبب شد تا درخواست‌ آمریکا در شورای امنیت یا شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی علیه جمهوری اسلامی به جایی نرسد، در مورد تحریم وزیر امور خارجه ایران هم مجبور به عقب نشینی شد از این رو آقای ظریف روز گذشته برای حضور در نشست شورای اقتصادی سازمان ملل به نیویورک سفر کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ «استیون منوشین» وزیر امور خزانه‌داری آمریکا سوم تیرماه امسال اعلام کرد که رهبر انقلاب و «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه را در فهرست اشخاص حقیقی تحریم‌ها قرار داده است اما خبرگزاری رویترز به نقل از دو مقام آمریکایی گزارش داد که واشنگتن با اعطای ویزا به «محمد جواد ظریف» وزیرخارجه ایران برای شرکت در نشست هفته جاری سازمان ملل موافقت کرده است و «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا نیز آن پذیرفته است./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اعمال تحریم های بین المللی علیه کشورمان، اقدامات ضدایرانی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها