ابوترابی مطرح کرد؛

تلاش ایالات متحده برای ایجاد ائتلافی جهانی در راستای تضمین عبور و مرور در تنگه هرمز

ابوترابی اعتقاد دارد طرح موضوع ایجاد ائتلافی جهانی در راستای تضمین عبور و مرور در تنگه هرمز از سوی ایالات متحده فقط پروپاگاندای رسانه ای است.

خانه ملت؛ ابوالفضل ابوترابی با اشاره به تلاش ایالات متحده برای ایجاد ائتلافی جهانی در راستای تضمین عبور و مرور در تنگه هرمز، گفت: آمریکایی ها پیش از طرح چنین مسئله ای باید بدانند که تنگه هرمز در آب های سرزمینی کشورمان قرار دارد از این رو کنترل آن از طریق کشورهای خارجی امکان پذیر نیست.

رییس جمهور آمریکا احساس می کند که می تواند به راحتی همه قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد

ابوالفضل ابوترابی در مناظره خانه ملت درباره طرح تشکیل وزارت امور شهدا و ایثارگران
نماینده مردم نجف آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ترامپ به عنوان رییس جمهور آمریکا احساس می کند که می تواند به راحتی همه قوانین بین المللی را زیر پا بگذارد در حالی که باید بداند همواره چنین موضوعی امکان پذیر نیست، اظهار کرد: بنابراین با توجه به اینکه بیشترین سواحل در خلیج همیشه فارس در اختیار ایران اسلامی است، کشورمان همواره از آب های سرزمینی خود دفاع می کند و اجازه دخالت آمریکایی ها را نخواهند داد.

وی ادامه داد: نابودی پهپاد پیشرفته آمریکایی طی چند مدت گذشته نشان از جدیت ایران در مقابله با هر نوع تهدید علیه منافع ملی است و این امر درس عبرتی برای ترامپ و همپیمانانش محسوب می شود.

ایران به همراه پاکستان، عراق و عمان امنیت خلیج فارس را تامین کرده است

ابوترابی افزود: امروزه کشورهای ایران، پاکستان، عراق و عمان ائتلافی را شکل داده و امنیت خلیج فارس را تامین می کنند لذا طرح ایجاد ائتلافی جهانی در راستای تضمین عبور و مرور در تنگه هرمز فقط پروپاگاندای رسانه ای است.
وی  خاطرنشان کرد: در این بین باید یادآور شد که آمریکایی ها طی چند مدت گذشته با راه اندازی سروصدای رسانه ای تلاش کردند طرح معامله قرن و همچنین طرح ناتوی عربی را اجرایی کنند اما در واقعیت چنین موضوعاتی محقق نشد و با شکست روبرو شدند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای نخ نما و خصمانه خود علیه کشورمان اعلام کرد ما در حال تشکیل ائتلافی جهانی برای تضمین عبور و مرور آزاد از تنگه هرمز هستیم اما این کار زمان می‌برد.

همچنین جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که کشورش در حال بررسی طرحی است که به ادعای او "آزادی دریانوردی آب‌های بین المللی اطراف ایران و یمن" را با ایجاد یک ائتلاف نظامی تامین کند./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، جزیره هرمز، عراق، عمان، پاکستان