دهقانی فیروز آبادی مطرح کرد؛

اقدام دولت انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی تعرض آشکار به حقوق ملت ایران

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی معتقد است که اقدام انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی امنیت دریایی را به مخاطره انداخته است.

  خانه ملت ؛ کمال دهقانی فیروز آبادی با اشاره به توقیف یک نفتکش ایرانی در تنگه جبل‌الطارق از سوی نیروی دریایی انگلیس، گفت: اقدام نیروی دریایی انگلیس کاملاً خصمانه بوده است و دستگاه دیپلماسی کشور باید پاسخی قاطعی به عمل جنایتکارانه انگلیسی‌ها بدهد.

وی با تأکید بر اینکه در طول تاریخ همیشه انگلیسی‌ها رفتار مرموزانه در قبال مردم منطقه و به‌خصوص مردم ایران داشته‌اند، اظهار داشت: اگر انگلیسی‌ها به این اقدامات خصمانه‌شان علیه مردم ایران و منافع‌شان ادامه دهند، جمهوری اسلامی ایران نیز باید سطح روابط خود را با این کشور کاهش دهد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس اضافه کرد: در صورتی که انگلیسی‌ها به اقدامات خصمانه‌شان علیه جمهوری اسلامی ایران پایان ندهند، قاعدتا عواقب جبران‌ناپذیری برای آنها خواهد داشت.

اقدام دولت انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را تعرض آشکار به حقوق ملت ایران

دهقانی، اقدام اخیر دولت انگلیس در توقیف یک نفتکش ایرانی را موجب بر هم زدن نظم بین‌المللی در حوزه آب‌های آزاد و فراسرزمینی دانست و گفت: نفتکش ایرانی باید هر چه سریع‌تر آزاد شود، این اقدام انگلیس نقض آشکار حقوق بین‌الملل است و امنیت دریایی برای ترانزیت کالاها را به مخاطره می‌اندازد.

وی همچنین اقدام دولت انگلیس در توقیف نفتکش ایرانی را تعرض آشکار به حقوق ملت ایران و در وهله بعدی تعرض به حقوق بین‌الملل و مردم جهان قلمداد کرد و افزود: به قطع، جمهوری اسلامی ایران، این اقدام دولت انگلیس را فراموش نخواهد کرد.

نماینده مردم تفت و میبد در مجلس در پایان خاطرنشان کرد: دولت انگلیس ضمن اینکه باید پاسخگوی هنجار‌شکنی خود در توقیف نفتکش ایرانی باید باشد، از طرف دیگر باید رفتار خود را در مواجهه با کشتی‌های ایرانی اصلاح کند./

 

برچسب ها

آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، اقدامات ضدایرانی، انگلستان، انگلیس، ایران و انگلستان، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم