نقوی حسینی مطرح کرد ؛

تاکید جمهوری اسلامی بر مخالفت با مذاکره جدید برجامی

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اجرای تعهدات برجام از سوی غربی ها و بازگشت آمریکا به توافق، گفت: طرح مذاکره جدید درباره برجام موضوع انحرافی است.

 خانه ملت ؛ سید حسین نقوی حسینی با یادآوری پیشنهاد مجدد آمریکا درباره مذاکره بدون پیش شرط با ایران و اصرار اروپایی‌ها برای حضور آمریکا در دور جدید مذاکرات برجام، گفت: جمهوری اسلامی ایران با انجام اقدام عملی از سوی طرف‌های مقابل حاضر به اظهارنظر است، ما هنوز اقدام عملی از طرف اروپایی‌های عضو برجام ندیدم آمریکا هم به علت خروج از توافق نمی‌تواند چنین ادعاهای را مطرح کند.

تاکید جمهوری اسلامی بر مخالفت با مذاکره‌ جدید برجامی

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: غربی‌ها به جای اظهارنظر، صدور بیانیه و قول و عده باید اقدام عملی در راستای اجرای تعهداتشان انجام دهند. ما یک بار مذاکره کردیم و به توافق رسیدیم لذا همان توافق باید عملیاتی شود، بنابراین موضوع مذاکره جدید انحرافی است و جمهوری اسلامی موافق با هیچ مذاکره‌ای نیست.

وی افزود: شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی هم تشکیل جلسه داد و ادعای آمریکایی‌ها را به طور کامل رد کرد، چراکه آمریکایی که از برجام خارج شده نباید ادعایی در مورد این توافق مطرح کند. اگر آمریکایی‌ها مدعی مذاکره هستند ضمن بازگشت به برجام باید به تعهدات خود عمل و تحریم ها را لغو و اقدامات خلاف برجام را جبران کنند.

آمریکا بعد از بازگشت به برجام و تعهدات می‌تواند ادعای مذاکره مطرح کند

نقوی حسینی ادامه داد: آمریکا بعد از انجام اقدامات مذکور می‌توانند در مورد برجام اظهارنظر کند، بنابراین طرح مذاکره مجدد انحرافی است و ایران هیچ مذاکره جدید را قبول نمی‌کند.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: موضع جمهوری اسلامی ایران درباره برجام شفاف است؛ غربی‌ها باید به تعهدات خود عمل کنند، آمریکا هم باید به برجام بازگردد و در چارچوب برجام اقدام کند./
 

برچسب ها

آمریکا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، مذاکرات، مذاکرات هسته ای