جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

سازوکار مالی اروپایی ها هنوز به ثمر نرسیده است

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد کشورهای غربی حاضر در برجام امروزه صرفا به گفتاردرمانی و بیانیه درمانی می پردازند و در حوزه اجرای تعهدات هیچ موضع جدی ندارند.

 خانه ملت؛محمدجواد جمالی نوبندگانی  با اشاره به دیدار وزرای خارجه کشورهای اروپایی پیرامون برجام، گفت: اروپایی ها عملا کاری را انجام می دهند که امریکایی ها در مواجهه با برجام انجام می دانند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در این راستا، اظهار کرد: در واقع کشورهای غربی حاضر در برجام امروزه صرفا به گفتاردرمانی و بیانیه درمانی می پردازند و در حوزه اجرای تعهدات هیچ موضع جدی ندارند.

غربی ها درصدد ایجاد تردید بین مسئولان کشورمان در اجرای گام های برجامی هستند

وی با اشاره به اینکه افزایش برگزاری نشست های اروپایی ها در راستای زمینه سازی برای جبران خسارات وارد شده به ایران نیست، ادامه داد: در واقع این نشست ها برای ایجاد تردید در بین مسئولان کشورمان در اجرای گام های کاهش تعهدات است.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر چقدر جلوتر می رویم لحن اروپایی ها در مواجهه با کشورمان تندتر می شود، تصریح کرد: بنابراین پیش بینی بدبینانه ای که از اروپایی ها داشتیم، امروزه در حال ظهور و بروز است.

سازوکار مالی که اروپایی ها از آن صحبت می کنند هنوز به ثمر نرسیده است

جمالی نوبندگانی اعتقاد دارد سازوکار مالی که اروپایی ها از آن صحبت می کنند هنوز به ثمر نرسیده و این امر بیانگر نداشتن عزم جدی برای رفع مشکلات برجامی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه اروپایی ها باید بر اساس مفاد برجام نفت ایران را خریداری می کردند اما مشاهده می شود که در مقابل نفت کشورمان را توقیف می کنند، افزود: بنابراین اروپایی ها باید بدانند کشورمان طبق متن و مقررات پیش بینی شده در برنامه جامع اقدام مشترک به کاهش سطح اجرای تعهداتش ادامه خواهد داد تا زمانی که منافع ملی تامین شود.

اروپایی ها به میز مذاکره باز خواهند گشت

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط رخ داده پیش بینی می شود که اروپایی ها مجبور خواهند شد پای میز مذاکره جدی حاضر شوند زیرا روند کنونی بیانگر بازگشت به سطح قبل از توافقنامه بوده و این امر همان موضوعی است که اروپا از آن هراسان می شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزرای خارجه کشورهای اروپایی امروز در بروکسل دیدار کردند تا پیرامون برجام و تحولات اخیر منطقه بحث و تبادل نظر داشته باشند.

این دیدار حین برگزاری نشست شورای روابط خارجی اتحادیه اروپا انجام ‌شد و آنگونه که در بیانیه منتشر شده در سایت دولت انگلیس ادعا شده، هدف از آن اتکا به رهبری E۳ در راستای حفظ برجام است.

همچنین پس از نشست بروکسل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه تخطی ایران از برجام را سرپیچی اساسی از توافق هسته‌ای نمی‌داند و تمایلی برای راه‌اندازی مکانیسم ماشه ندارد./

برچسب ها

اتحادیه اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، مذاکرات