آزادی خواه مطرح کرد ؛

نشانه های اضمحلال ائتلاف سعودی

آزادی خواه اعتقاد دارد اصابت موشک های یمنی به اهداف نظامی در خاک عربستان هشدار جدی برای ائتلاف سعودی است.

 خانه‌ملت؛ احد آزادی خواه با اشاره به افزایش حملات پهپادهای یمنی به اهداف سعودی ها، گفت: ائتلاف سعودی باید بداند ملت یمن طی چند سال تجاوزی که به خاکشان صورت گرفته با همه توان به مقابله پرداخته اند از این رو هیچگاه تسلیم نخواهند شد.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ائتلاف سعودی با حمایت آمریکایی ها هزاران نفر از زنان و کودکان یمنی را آواره کرده اما هیچ نهاد حقوق بشری به این موضوع واکنش جدی نشان نداده است، اظهار کرد: متاسفانه این مهم در حالیست که وقتی یمنی ها از خودشان دفاع می کنند آنها را محکوم به نقض حقوق بشر می کنند.

سعودی ها از حامیان جدی تروریست ها در منطقه هستند

وی با بیان اینکه امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست که سعودی ها از حامیان جدی تروریست ها در منطقه هستند، ادامه داد: این امر در حالیست که آنها خودشان را مدعی اجرای دین می دانند اما همه اقداماتشان بر خلاف موازین اسلامی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه سعودی ها در باتلاق یمن گیر افتاده اند و راهی برای خورج ندارند مگر اینکه دست از تجاوز بردارند، تصریح کرد: در واقع تنها راه حل بحران یمن از راه دیپلماسی و گفتگو می گذرد؛ در واقع خود مردم یمن باید صلاحشان را مشخص کنند نه اینکه کشورهای بیگانه به این عرصه وارد شوند.

پشتیبانی غربی ها هم نمی تواند اقدامات ضدبشری ائتلاف سعودی در یمن را توجیه کند

وی  با تاکید بر اینکه دیگر پشتیبانی غربی ها هم نمی تواند اقدامات ضدبشری ائتلاف سعودی در یمن را توجیه کند، خاطرنشان کرد: این مهم در حالیست که امروزه یمنی ها با مقاومت و تکیه بر توان داخلی خود توانسته اند علاوه بر دفاع از سرزمینشان، اهداف دشمنان در خاک سعودی را مورد اصابت موشک قرار دهند که امری قابل تامل و هشدار جدی برای متجاوزان است.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت، ارتش یمن وابسته به انصارالله اعلام کرد، با پهپادهای خود پایگاه هوایی ملک خالد در خمیس مشیط در منطقه عسیر و مواضع نظامی دیگر عربستان را در جنوب غرب این کشور هدف گرفته است. این رویداد در حالی است که از نیروهای مسلح حامی این گروه خواسته حملات خود را تشدید کنند./
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، اخبار برگزیده، امنیت، عربستان