جاسمی مطرح کرد ؛

طرح تشکیل ائتلاف برای تضمین عبور و مرور آزاد از تنگه هرمز فقط بزرگ کردن بلوف سیاسی است

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد طرح موضوع تشکیل ائتلاف جهانی برای تضمین عبور و مرور آزاد از تنگه هرمز توسط آمریکا جنگ رسانه برای بزرگ کردن بلوف سیاسی است.

  خانه ملت؛ قاسم جاسمی با اشاره به تلاش ایالات متحده برای ایجاد ائتلافی جهانی در راستای تضمین عبور و مرور در تنگه هرمز، گفت: افکار عمومی دنیا به راحتی می تواند قضاوت کند که واشنگتن با چنین اظهار نظری در واقع به ناتوانی خود در مقابل ایران اسلامی اقرار کرده است.

آب های سرزمینی ایران در تنگه هرمز قرار دارد

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه آب های سرزمینی ایران در تنگه هرمز قرار دارد لذا مدیریت آن نیز بر عهده کشورمان خواهد بود، اظهار کرد: بر این اساس می توان مشاهده کرد طی سالیان گذشته همواره امنیت در این تنگه برقرار بوده و ایران توانسته مدیریت خوبی از خود نشان دهد.

وی با اشاره به اینکه کشورمان هیچگاه تنگه هرمز را نبسته است و همواره تردد آزاد و بی ضرر از آن را تضمین کرده است، ادامه داد: آمریکایی ها باید بدانند گلوگاه خلیج فارس و تنگه هرمز به عنوان نقطه استراتژیک دنیا در اختیار جمهور اسلامی است و هرگاه که منافع ایران در خطر باشد، کشورمان اراده‌اش را به دشمنان تحمیل خواهد کرد.

طرح تشکیل ائتلاف برای تضمین عبور و مرور آزاد از تنگه هرمز فقط بزرگ کردن بلوف سیاسی است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: باید اذعان کرد طرح موضوع تشکیل ائتلاف جهانی برای تضمین عبور و مرور آزاد از تنگه هرمز فقط جنگ رسانه برای بزرگ کردن بلوف سیاسی است.

عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بنابراین باید یادآور شد ایران عبور و مرور آزاد از تنگه هرمز را تضمین می کند اما در مقابل دشمنان و خاطیان کوتاه نخواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مایک پمپئو، وزیر امورخارجه آمریکا با تکرار ادعاهای نخ نما و خصمانه خود علیه کشورمان اعلام کرد ما در حال تشکیل ائتلافی جهانی برای تضمین عبور و مرور آزاد از تنگه هرمز هستیم اما این کار زمان می‌برد.

همچنین جوزف دانفورد، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا گفت که کشورش در حال بررسی طرحی است که به ادعای او "آزادی دریانوردی آب‌های بین المللی اطراف ایران و یمن" را با ایجاد یک ائتلاف نظامی تامین کند./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، جزیره هرمز، رژیم صهونیستی، قدرت موشکی