برزگر مطرح کرد ؛

اقدامات ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی بر اساس مفاد توافقنامه بوده است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد حفظ برجام نیازمند اعتمادسازی از سوی اروپایی ها است.

 خانه‌ملت ؛ شهروز برزگر در خصوص دیدار وزرای خارجه کشورهای اروپایی پیرامون برجام، گفت: اقدامات جمهوری اسلامی ایران برای کاهش سطح تعهدات برجامی بر اساس مفاد توافقنامه بوده است لذا محلی از اِعراب برای گرفتن ایراد از سوی اروپایی ها ندارد.

غربی ها فقط اذعان می کنند که برجام خوب است د اما در عمل گام مثبتی بر نمی دارند

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورمان بیش از تعهداتش در برنامه جامع اقدام مشترک موضوعات مختلف را رعایت کرده است، اظهار کرد: این مهم در حالیست که کشورهای غربی حاضر در برجام در نشست های سیاسی خود فقط اذعان می کنند که برجام خوب است و باید حفظ شود اما در عمل گام مثبتی بر نمی دارند.

وی اعتقاد دارد اروپایی ها طبق خواسته آمریکایی ها در مواجهه با برجام گام برداشته اند از این رو حق جمهوری اسلامی ایران است برای احقاق برجامی خودش، سطح عمل به تعهداتش را کاهش دهد و همچنین فعالیت های صلح آمیز هسته ای را افزایش دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه طبق قوانین بین المللی و همچنین مفاد برجام اگر طرفین توافقنامه به تعهداتشان پایبند نباشند آن توافقنامه به خودی خود ملغی خواهد شد، تصریح کرد: این مهم در حالیست که کشورمان بیش از یکسال صبر کرد تا اروپایی ها خسارات ایجاد شده از سوی ایالات متحده را جبران کنند اما این امر محقق نشد.

حفظ برجام نیازمند اعتمادسازی از سوی اتحادیه اروپایی است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حفظ برجام نیازمند اعتمادسازی از سوی اروپایی ها است، خاطرنشان کرد: در واقع اروپایی ها بجای اینکه به طور مداوم از فعالیت های هسته ای ایران ابزار نگرانی کنند، باید اقداماتی انجام دهند که مردم ایران متوجه شوند آنها حسن نیت دارند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، وزرای خارجه کشورهای اروپایی در بروکسل دیدار کردند تا پیرامون برجام و تحولات اخیر منطقه بحث و تبادل نظر داشته باشند.

پس از نشست بروکسل، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا اعلام کرد که این اتحادیه تخطی ایران از برجام را سرپیچی اساسی از توافق هسته‌ای نمی‌داند و تمایلی برای راه‌اندازی مکانیسم ماشه ندارد.

همچنین رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سخنان صریح وزیر امور خارجه درباره ۱۱ تعهد برجامی اروپایی‌ها در مقابل ایران و عمل نکردن آنها حتی به یک تعهد، گفتند: وزیر امور خارجه که واقعاً زحمت هم می‌کشد و ملاحظات دیپلماتیک هم دارد، به صراحت از عمل نکردن اروپایی‌ها حتی به یکی از تعهداتشان سخن می گوید.

ایشان خاطرنشان کردند: ما به تعهدات خود در برجام و حتی بالاتر از آن عمل کرده‌ایم و حالا که به علت رفتار آنها شروع به کاهش اجرای تعهداتمان کرده ایم، اروپایی‌ها طلبکارانه و با پررویی می گویند چرا این کار را می کنید./
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، اروپا، اقتصاد اروپا، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم، تحریم اقتصادی، تحریم ها