ذوالقدر مطرح کرد ؛

بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس می گوید احتمالا با هیئت رئیسه مجلس مکاتبه خواهد شد تا کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون اصلی بررسی لایحه حمایت از مالکیت فکری اعلام شود.

 خانه ملت ؛ سید فاطمه ذوالقدر درباره لایحه حمایت از مالکیت فکری گفت: در این لایحه مفصل که 118 ماده و بخش‌های مختلفی دارد، حقوق پدیدآورندگان آثار قابل حمایت همانند آثار ادبی، هنری، کتبی، شفاهی، شعر، ترانه، سرود، تئاتر، موسیقی و تجسمی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

نماینده مردم تهران، ری، اسلامشهر، شمیرانات و پردیس در مجلس شورای اسلامی افزود: همچنین این لایحه به انواع حقوق اعم از حقوق مادی شامل تکثیر و انتشار و حقوق معنوی مانند حق افشای عمومی اثر و حق حرمت اثر پرداخته است.

۴۰ ماده از لایحه حمایت از مالکیت فکری به کمیسیون فرهنگی ارجاع شده است

وی با اشاره به اینکه این لایحه با امضای سه وزیر ارتباطات، فرهنگ و ارشاد و دادگستری به مجلس فرستاده شده، ادامه داد: بهتر بود لایحه‌ای با این گستردگی و حجم از سال اول به مجلس فرستاده می‌شد تا فرصت رسیدگی به آن وجود داشته باشد.

ذوالقدر همچنین گفت: کمیسیون اصلی این لایحه، کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شناخته شده و کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون فرعی در نظر گرفته شده است لذا نظر اعضای کمیسیون بر این بود که با هیئت‌رئیسه مجلس مکاتبه شود تا کمیسیون فرهنگی به عنوان کمیسیون اصلی معرفی شود.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: این ایده در هیئت رئیسه کمیسیون فرهنگی بررسی خواهد شد زیرا حدود ۴۰ ماده از این لایحه به کمیسیون فرهنگی ارجاع شده است./

پایان پیام
 

برچسب ها

اتحادیه حقوق مالکیت، اخبار برگزیده، اسناد مالکیت، اقتصاد و فرهنگ، حقوق مالکیت