جمالی نوبندگانی مطرح کرد ؛

تقسیم کار آمریکا و انگلیس در برجام

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می گوید:در شرایطی که ترامپ و کوشنر تجهیزات هسته ای به عربستان صادر می کنند، نیروگاه هسته ای دیمونا در اسرائیل در سایه بی تفاوتی جامعه جهانی در حال فعالیت است، آمریکا از صفر کردن سطح غنی سازی ایران می گوید.

  خانه ملت؛ محمدجواد جمالی نوبندگانی با اشاره به تقسیم کار غربی ها در موضوع برجام گفت:از اساس روشن نیست که اروپا کدام تعهد خود را انجام داده که امروز تهدید به خروج از برجام می کند.اما من تصور می‌کنم برای فشار بر ایران و پذیرش دور جدید مذاکرات هسته‌ای و نقض برجام فعلی بین اروپا، در واقع انگلیس و آمریکا تقسیم کار صورت گرفته است.

آمریکا و انگلیس در نقض برجام تقسیم کار کرده‌اند

وی با بیان اینکه کشورهای اروپایی در موضوع برجام به نفع آمریکا تقسیم کار کرده اند، خاطر نشان کرد: فشار آمریکا برای به صفر رساندن سطح غنی سازی ایران برای چیدن میز جدید مذاکرات است.

اجرای تعهدات برجامی ایران منوط به لغو کامل تحریم‌های آمریکا است

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه براساس بیش از 20 گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ایران همه تعهدات اعم از شکل ظاهری و روح برجام را رعایت کرده است، یادآور شد: در شرایطی که ترامپ و کوشنر تجهیزات هسته‌ای به عربستان صادر می‌کنند و نیروگاه هسته‌ای دیمونا در اسرائیل در سایه بی‌تفاوتی جامعه جهانی در حال فعالیت است، از صفر کردن سطح غنی سازی ایران می‌گویند.

جمالی نوبندگانی تاکید کرد:علاوه بر این و بدتر از اظهارات آمریکایی‌ها برای به صفر رساندن سطح غنی سازی در پی تصمیمات ایران در گام دوم کاهش تعهدات هسته ای، طنز تلخی از طرف برخی مقامات انگلیسی مطرح شد که درصورت افزایش غنی سازی در ایران از برجام خارج می شوند.

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، تصریح کرد: اروپایی ها از ابتدای اجرای برجام با همین رفتارها ایران را در وضعیت معلق قرار داده‌اند و این بدترین شرایط برای ما بوده است. /
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استکبار آمریکا، اسرائیل، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، تحریم ها، دولت صهیونیستی، رژیم صهونیستی، رژیم صهیونیستی، صهیونیست ها