جعفرزاده ایمن آبادی مطرح کرد ؛

ایران همیشه به دنبال صلح و رفع تنش در منطقه است

جعفرزاده ایمن آبادی می گوید:عربستان سعودی به جای اینکه سرباز بی جیره و مواجب آمریکا در منطقه و در داخل کشور خودش باشد،به امنیت منطقه فکر کند.

  خانه ملت؛ غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به سخنرانی نماینده عربستان در سازمان ملل متحد درباره روابط دیپلماتیک با ایران،گفت: عامل جنگ یمن خود عربستان سعودی بوده است،حالا سخنرانی می کنند و می گویند جنگ یمن تمام شود.

نماینده مردم رشت در مجلس افزود:عربستان سعودی به جای اینکه سرباز بی جیره و مواجب آمریکا در منطقه و در داخل کشور خودش باشد،به امنیت منطقه فکر کند.

ما همیشه به دنبال صلح و رفع تنش در منطقه هستیم

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه جمهوری اسلامی کشوری، اثرگذار و قدرتمند در منطقه و کشوری است که در خاورمیانه هیچگاه به دنبال ایجاد چالش و ناامنی نبوده است، مطرح کرد: اینکه عربستان از روابط دیپلماتیک با تهران صحبت کرده، ایران از این موضوع استقبال می‌کند و همیشه ما به دنبال صلح و رفع تنش در منطقه هستیم و به دنبال ایجاد روابط دیپلماتیک با دنیا مخصوصا در اولویت با کشورهای همسایه و کشورهای اسلامی هستیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم بابیان اینکه سعودی‌ها باید بپذیرند که در رفتاری که با ایران به عنوان یک کشور اسلامی کشور اثرگذار و قدرتمند در منطقه انجام می دهند، باید تجدیدنظر کنند، تاکید کرد: عربستان سعودی باید از بمباران کودکان و مردم بیگناه یمن دست بکشد و پس از آن برای ایجاد ارتباط با دیگر کشورهای اسلامی منطقه از جمله جمهوری اسلامی تلاش کند.

چرخش و عقلانیت در رفتار سعودی ها دیده می شود

وی با بیان اینکه ایران کشوری است که می‌تواند در کنار کشورهای منطقه، به صلح و ثبات پایدار در منطقه کمک کند، خاطرنشان کرد: عربستان سعودی باید برای ایجاد روابط دیپلماتیک گام عملی بردارند، ارتباط با عربستان برای کشور ما اهمیت ویژه و خاصی ندارد و ما هرگز تمایل به تنش نداریم، ولی متاسفانه طی چند سال گذشته شیطان بزرگ عرب ها را فریب داده است.
وی  تصریح کرد: از این سخنرانی این موضوع را دریافت کرده ام که ظاهراً عرب ها از توهین های ترامپ خسته شده اند و در بین مردم احساس حقارت می کنند و به نوعی یک چرخش و عقلانیت در رفتارشان دیده می شود و امیدوارم این موضوع تحقق پیدا کند./
 

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، استقرار صلح جهانی، استکبار آمریکا، صلح، صلح طلبی، عربستان