ابطحی مطرح کرد ؛

ضرورت نوسازی مدارس فرسوده در سراسر کشور

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی از شناسایی یک هزار مدرسه فرسوده در تهران در آستانه سال تحصیلی جدید خبر داد.

 خانه‌ملت ؛ محمدجواد ابطحی با اشاره به ضرورت نوسازی مدارس فرسوده در سراسر کشور، عنوان کرد: با وجود اینکه تهران شهری برخوردار به نظر می‌‎رسد اما حدود یک هزار مدرسه فرسوده فقط در پایتخت آن هم در آستانه سال تحصیلی وجود دارد.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مجلس تلاش شایان توجهی برای در اختیار گذاشتن اعتبارات صندوق توسعه ملی برای تجهیز و نوسازی مدارس داشت و در نهایت موفق به اختصاص یک درصد از سود شرکت‌های دولتی به این حوزه شد.

اعتبارات ناشی یک درصد سود شرکت‌ها 1000 میلیارد تومان است

وی با بیان اینکه درآمد ناشی از این بخش یعنی یک درصد از سود شرکت‌های دولتی حدود یک هزار میلیارد تومان تخمین زده شده است، افزود: بر اساس ردیفی که مجلس در بودجه برای آموزش و پرورش در این حوزه در نظر گرفت اتفاقات مهمی در این بخش رخ داد که باید اقدامات در این حوزه با توجه به حجم محرومیت‌های تقسیم بندی و طبقه بندی شود.

بطحی ضمن تقدیر از رخشانی مهر معاون نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور، اضافه کرد: از زمان حضور وی در این معاونت، شاهد تحول و فعالیت دو چندان در حوزه نوسازی و بازسازی مدارس هستیم و این روند باید با حضور میدانی در استان‎ها ادامه پیدا کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: البته این اعتبارات در برابر حجم محرومیت و عقب ماندگی‌ها، مبلغی به حساب نمی‌آید و نمی‍‌‌توان تحول جدی در این بخش ایجاد کرد./

پایان پیام
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، تجهیز مدارس، تجهیز و نوسازی مدارس، نوسازی