ترکی مطرح کرد ؛

بررسی عملکرد حوزه دارویی کشور

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، از تشکیل کمیته ویژه جهت بررسی عملکرد حوزه دارویی کشور و رصد میزان تخصیص ارز دولتی برای واردات دارو، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه تولید دارو خبر داد.

  خانه ملت؛ اکبرترکی  در تشریح جلسه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان با مسئولان سازمان غذا و دارو، گفت: این جلسه با بازدید اعضای کمیسیون بهداشت از سازمان غذا و دارو همراه بود ، چرا که رفع مشکلات حوزه دارو اعم از تامین مواد اولیه، تولید و توزیع دارو‌ها دغدغه اصلی کمیسیون بهداشت مجلس در شرایط تحریم‌ است، بنابراین جلسه مذکور به منظور بررسی وضعیت حوزه دارو و تجهیزات پزشکی در محل این سازمان تشکیل شد.

نماینده مردم فریدن، فریدونشهر و چادگان در مجلس دهم، افزود: در ابتدای جلسه محمدرضا شانه ساز، رئیس سازمان غذا و دارو توضیحاتی از عملکرد، اهداف و برنامه‌های آتی سازمان متبوع خود ارائه کرده و سپس به سوالات اعضای کمیسیون بهداشت پاسخ داد.

ترکی، با اشاره به صحبت‌های رئیس سازمان غذا و دارو در خصوص مشکلات و موانع موجود در حوزه دارویی کشور، اظهار کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم در شرایط فعلی کشور رفع مشکلات حوزه دارویی است و نباید در خصوص تامین و توزیع دارو با مشکلات مختلفی روبرو باشیم به همین دلیل از کمیسیون بهداشت و درمان مجلس خواست تا در این مسیر همراهیش کند، چرا که فساد‌ها و سودجویی‌های اخیر در حوزه دارویی می‌توانست مشکلات جدی در سطح جامعه ایجاد کند.

تشکیل کمیته غذا و دارو جهت بررسی عملکرد حوزه دارویی کشور

این نماینده مردم در مجلس دهم، با اشاره به تشکیل کمیته بررسی عملکرد حوزه دارویی کشور، تصریح کرد: در این جلسه مقرر شد به منظور بررسی بهتر عملکرد سازمان غذا و دارو و رصد میزان تخصیص ارز دولتی برای واردات دارو ، تجهیزات پزشکی و مواد اولیه تولید دارو کمیته‌ای تشکیل شود. بر همین اساس اعضای این کمیته 5 نفر از نمایندگان مجلس خواهند بود که سه نفر از کمیسیون بهداشت و دو نفر آنها از خارج کمیسیون انتخاب می‌شوند تا گزارش کارهای انجام شده را به صورت ماهانه به کمیسیون مجلس شورای اسلامی ارائه کنند.

سخنگوی کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: در جلسه امروز کمیسیون بهداشت با رئیس سازمان غذا و دارو مقرر شد سامانه‌ای که برای دریافت ارز دولتی تاسیس شده بود، به منظور جلوگیری از بروز مشکلات مختلف در حوزه دارویی کشور به روزتر شود و میزان ارز تخصیص یافته جهت خرید دارو و مواد اولیه دارو و تجهیزات پزشکی به صورت شفاف برای سازمان غذا و دارو و کمیسیون بهداشت و درمان مشخص شود./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، دارو، داروخانه ها، صادرات دارو