یوسفیان ملا مطرح کرد ؛

تلاش سعودی ها بر توسعه ایران هراسی

یوسفیان ملا می گوید: سعودی ها دائما بر روی موضوع ایران هراسی تبلیغ می کنند و می گویند که خطر ایران یک واقعیت است.

  خانه ملت؛ عزت الله یوسفیان ملا با اشاره به تلاش عربستان برای روابط دیپلماتیک با ایران،گفت: هر موقع عربستان برنامه ای پشت پرده دارد و می خواهد توافقاتی داشته باشد که برای جهان عرب و برای خودشان مایه شرمساری و شرمندگی است، موضوع را تغییر می‌دهد و طور دیگری آن را مطرح می کند، تا فکر و نظر مردم به سمت دیگری برود.

وی ادامه داد:اولا نماینده عربستان در سازمان ملل در این حد نیست که بتواند پیشنهاد رابطه دیپلماتیک به ایران بدهد و روابط کشور عربستان در همه ابعاد با جمهوری اسلامی خصمانه است.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی با اشاره به ارتباط عربستان سعودی و آمریکا و ایجاد تنش در منطقه، تاکید کرد: الان هم موافقت کرده با حضور حدود ۵۰۰ نیروی آمریکایی در عربستان ،چه نیازی به این نیروها دارد؟ همه اینها در جهت برنامه ریزی برای فروش سلاح آمریکایی‌ها به عربستان و ایران هراسی در منطقه است.

یوسفیان ملا با اشاره به موضوع ایران هراسی در بین کشورهای منطقه ادامه داد: سعودی ها دائما بر روی موضوع ایران هراسی تبلیغ می‌کنند و می‌گویند که خطر ایران یک واقعیت است و نگران باشید که هر لحظه جمهوری اسلامی به سراغ شما بیاید.

وی با بیان اینکه بالاخره عقل سعودی ها سرجا آمده است، گفت: سعودی ها شکست را کم‌کم تجربه می‌کنند و زمانی تغییر رویه عربستان و کشورهای دیگر که بی جهت مواضع خصمانه علیه ایران گرفتند را می توانیم قبول کنیم که عملاً بیایند در میدان و آن را در عمل نشان دهند.

پیشنهاد روابط دیپلماتیک از سوی عربستان را یک حرکت نمایشی می دانم

وی با بیان اینکه پیشنهاد روابط دیپلماتیک از سوی عربستان را یک حرکت نمایشی می دانم، مطرح کرد: عربستان مدتها است که شکست را در یمن لمس کرده و فهمیده است که برای هیچ دارد می جنگد.

یوسفیان ملا با اشاره به طولانی شدن جنگ یمن افزود: عربستان با کشور یمن اختلاف مرزی و اختلاف قومی-طایفه ای و مالی ندارند؛ اما در این جنگ این همه هزینه کرده اند؛ کشوری مثل عربستان و امارات سرباز و نیروی نظامی وطنی و کشوری ندارند و هرچه سرباز و نیرو دارند، نیروهای مواجب بگیر هستند و که خارج از عربستان آمده اند؛ لذا علاقه و روح وطن پرستی و میهن پرستی ندارند که برای کشور خودشان بجنگند.

وحشت پهپادهای یمنی بیخ گوش سعودی

عضوکمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه عربستان و امارات در این بحران یمن به زحمت افتاده اند، خاطرنشان کرد: اگر پهپادهای یمنی هر روز به سمت آنها نیایند و هراس وحشت آنها هر روز برای آنها وجود دارد؛ دولت عربستان با مشکل مواجه است و هزینه گزافی را عربستان می دهد برای هیچ و اصلا موضوع رئیس جمهوری در یمن مطرح نیست.

عربستان متوجه شده که برای هیچ ،خودش را درگیر جنگ یمن کرده است

این نماینده مردم در مجلس دهم با تاکید براینکه عربستان متوجه شده است که برای هیچ، خودش را درگیر کرده است، ادامه داد: عربستان برای هیچ خودش را تا مرز نابودی پیش برده و الان فرافکنی می کند؛ امارات خودش را از قائله یمن جدا می کند و متوجه قضیه شده و می خواهد از این ائتلاف خارج شود.

وی با اشاره به ائتلاف سعودی علیه یمن تصریح کرد: این ائتلاف تا آفریقا و پاکستان و جاهای دیگر هم رفته بود، اما به تدریج کوچک شد و به امارات و عربستان رسید. نخست وزیر پاکستان که اولین سفرش بعد از نخست وزیری، کشور عربستان بود؛ حتی حاضر نشد به ائتلاف وارد شود، چرا که دیدند آنها برای هیچ دارند می جنگند و خودشان را به خطر می‌اندازند./

پایان پیام

برچسب ها

آل سعود، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، جنگ، عربستان