سلیمی مطرح کرد؛

کاهش نرخ دلار

علیرضا سلیمی گفت:گویا قیمت اجاره بها تنها در محل رییس جمهور ۳۰ درصد رشد داشته است، اما در سایر محله ها این افزایش حدود ۲۰۰ درصد بوده است.

خانه‌ملت؛ علیرضا سلیمی در نشست علنی عصر دو‌شنبه (7 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود ضمن تبریک پیروزی تیم والیبال جوانان گفت: این پیروزی نشان داد مدیر ایرانی می‌تواند. ما نیاز به مدیر خارجی نداریم، مدیر جوان توانمند را باید کشف کنیم.

مذاکره در شرایط فعلی دیوانگی است

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد: به درستی فرمودید؛ مذاکره در شرایط فعلی دیوانگی است. مقام معظم رهبری به صراحت مذاکره در شرایط کنونی را سم مضاعف نامیدند.

سلیمی افزود: ناگفته پیداست هر مذاکره یک بده بستان است، افرادی که دم از مذاکره در این شرایط می‌زنند خوب است بگویند ستانده در آن چیست و داده کدام است؟ فراموش نکنیم پیش از این می‌گفتید هر روز تأخیر در اجرای برجام صد میلیون دلار خسارت به همراه دارد یعنی باید عایدی ما با توجه به گذشت 460 روز حدود 46 میلیارد دلار باشد. این غیر از 180 میلیارد دلاری است که می گفتید از طریق امضا برجام آزاد می‌شود یعنی باید مبلغی حدود 226 میلیارد دلار با امضای برجام عاید کشور شده باشد.

عضو فراکسیون روحانیت در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: این مبلغ به اندازه بودجه 6 سال کشور است، اگر چنین عایدی به دست نیامده برای مردم توضیح دهید. قرار بود با امضای برجام نفت بفروشیم و تحریم‌ها لغو شود، آیا این اتفاق افتاد.

وی گفت: قرار است با مذاکره مجدد چه اقدامی کنید؟ آیا می‌خواهید مولفه‌های قدرت را معامله کنید؟ آیا قرار است بر سر قدرت موشکی مذاکره کنید؟ آیا قرار است اسلحه خود را خاک کرده و در مقابل چنگال خونین دشمن دست خود را بالا ببرید. نسخه فرانسوی برای ما می‌پیچید، پذیرفتن طرح فریز در مقابل فریز مشروعیت‌بخشی به تحریم های ظالمانه است. کدام عاقل ظلم ظالم را به دست خود قانونی جلوه می‌دهد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آقایان مراقب باشند، مومن از یک سوراخ چند بار گزیده نمی‌شود. به فرض مذاکره کردید چه تضمینی وجود دارد دوباره نقض عهد نکنند.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: یکی از اعضای سیاست راهبردی خارجی جمله‌ای گفت که بهت آور بود؛ ایشان مطرح کرد در مذاکره برجام آنها عبارت را می‌نوشتند و ما امضا می‌کردیم.

اثر کاهش 30 درصدی قیمت دلار در کاهش نرخ کالاها دیده نمی‌شود

سلیمی با بیان اینکه قیمت دلار حدود 30 درصد کاهش یافته، چرا اثر آن در قیمت‌ها مشاهده نمی‌شود، بیان کرد: آقای روحانی آیا می‌دانید در 24 سال گذشته دولت جنابعالی رکوردار تورم در کشور بوده و بر اساس آمار خودتان تورم در تیر ماه 40 درصد بود البته طبق فرمایش خودتان آمار واقعی جیب مردم است.


عضو فراکسیون روحانیت در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور گفت: شما فرمودید قیمت اجاره بها فقط 30 درصد افزایش یافته حتماً در محل جنابعالی قیمت اجاره بها 30 درصد افزایش داشته، در حال حاضر ناله مستأجران به آسمان بلند شده است چرا که در محلی که مردم زندگی می‌کنند اجاره یک خانه کوچک 150 تا 200 درصد افزایش قیمت داشته است، کاش همه مستأجران در محل شما سکونت داشتند.

چه کسی مسئول جلوگیری از مانور تجمل در کشور است؟

وی با طرح این پرسش که چه کسی مسئول جلوگیری از مانور تجمل در کشور است، بیان کرد: کدام نهاد مجوز احداث باستی هیلز را داده است؟ مدرسه لاکچری، خانه لاکچری، تحصیل عالیه در دانشگاه‌های خارجه و بعد هم عضو هیأت مدیره فلان شرکت و خندیدن به ریش مردم.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود: از اقدام جنابعالی برای دستور پیگیری افرادی که ارز 4200 تومانی دریافت کردند تشکر می‌کنم اما حلقه را تکمیل کنید، بازی را از پله دوم شروع نکنید، به کمیته بی طرفی که مجلس نیز در آن حضور داشته باشد دستور دهید بررسی کند چه کسانی دستور به تاراج بردن 60تن طلای کشور را دادند. چه کسانی دستور دادند 20 میلیارد دلار بذل و بخشش شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که چرا فقط گیرندگان ارز باید پیگیری شوند، گفت: دستوردهندگان و آمران چه کسانی بودند. آیا پای یک آدم آشنا در میان نیست؟

سلیمی بیان کرد: فردی می‌گفت به والله علی العظیم قسم، اگر مشکلات کشور نبود کاندید نمی‌شدم، وی می‌گفت مردم شب می‌خوابند و صبح قیمت‌ها تغییر می‌کند، ما می‌خواهیم یارانه را سر سفره مردم بیاوریم، ما می خواهیم کاری کنیم مردم به یارانه نیازی نداشته باشند.
وی گفت: فردی می گفت ما با تعامل با دنیا اقتصاد کشور را شکوفا می کنیم، وی اذعان می کرد 80 درصد مشکلات کشور به دلیل بی تدبیری و 20 درصد به دلیل تحریم است. بر اساس وعده‌ وی از تابستان 96 به تمام افراد تحت پوشش 5 تا 10 میلیون تومان پرداخت می شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: وی می‌گفت، ما مسئولان را اتوبوسی نمی‌آوریم مردم یادتان باشد آیا آن فرد به قسم‌های خود عمل کرد؟ مردم شما بگویید آیا امروز به یارانه نیاز دارید یا نه؟ شما بگویید وضع اقتصادی چگونه است./

پایان پیام

برچسب ها

اخبار برگزیده، بخش مسکن، تعیین قیمت کالاهای اساسی، دلار، کالاهای اساسی