حسینی کیا مطرح کرد ؛

انقلاب اسلامی بر اساس باورهای مردم به ارزش های الهی و خدمت به مردم صورت گرفت

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس می گوید دشمن هر وقت در میدان عمل دستش خالی بوده به مذاکره روی آورده است.

  خانه‌ملت؛  سیدجواد حسینی کیا در نشست علنی عصر روز سه شنبه ( 7 مرداد ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان‌دستور خود گفت: انقلاب اسلامی بر اساس باورهای مردم به ارزش‌های الهی و خدمت به مردم صورت گرفت و در این چهار دهه دشمنان از هیچ دسیسه و خیانتی کوتاهی نکردند؛ از جنگ تحمیلی گرفته تا تحریم‌های ظالمانه اما ملت پای انقلاب ایستاده است و همه رنج‌ها را به جان خریده و از هیچ دشمنی هراسی ندارد و با دست خالی و با کفایت جوانان دلاور سپاهی، امروز قدرت اول موشکی منطقه است.

نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی افزود: دشمن برای محدود کردن این دست قدرت‌ها به مذاکره روی آورده و برجام شکل گرفت تا با مذاکره و نگاه به خارج از اهداف اصلی باز بمانیم و بدانیم دشمن هر وقت در میدان عمل دستش خالی بوده روی به مذاکره آورده است .

حسینی کیا ادامه داد: بر اساس آمار صندوق بین‌المللی پول، رتبه اقتصادی ایران قبل از برجام ۱۷ و بعد از برجام ۲۷ بوده است؛ حال مذاکرات جدید و برجام 2 رتبه ما را چند خواهد کرد و چه بلایی بر سر ما خواهد آورد؟

وی خطاب به رئیس جمهور گفت: عدم برنامه منسجم اقتصادی در دولت امری روشن و مبرهن است زیرا دولت نتوانست نقدینگی را مدیریت کند لذا یک روز بازار مسکن و روز دیگر ارز و روز دیگر طلا یا خودرو دستخوش حوادث شد و شاهد کاهش ارزش پول ملی شدیم و از سوی دیگر عدم نظارت دولت موجب افزایش بی‌رویه قیمن کالاها و اجناس ضروری شد؛ یک روز گوشت، یک روز سیب زمینی و امروز مرغ و فردا کالاهای دیگر را دستخوش تغییرات قرار می‌دهد و هیچ‌کس پاسخگو نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم بیان کرد: آیا دولت نمی‌خواهد به مردم و مجلس پاسخ دهد که ۱۴ میلیارد دلار بودجه کالاهای اساسی را به چه کسانی داده و آنها را چگونه توزیع کرده است؟

وی گفت: البته مهمتر از اعلام کسانی که ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفتند، اعلام اسامی کسانی است که دستور تقسیم ارز ۴۲۰۰ تومانی داده بودند.

حسینی کیا ادامه داد: برای اجرای نظام رتبه‌بندی معلمان، دولت بر اساس ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه باید لایحه بیاورد و اینکه برخی می‌گویند می‌خواهیم آن را از ابتدای مهرماه اجرا کنیم بر اساس چه شاخص‌هایی است؟ معلوم می‌شود برخی مسئولان از اطلاعات اولیه نیز محروم هستند.

وی خطاب به دکتر روحانی گفت: برای ارتقای معیشت معلمان باید یک بار برای همیشه این کار انجام شود تا منزلت و کرامت معلمان حفظ شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: دولت مصوبه مجلس را در خصوص افزایش حقوق ها را رعایت نکرد؛ به ویژه نسبت به افزایش حقوق بازنشستگان و حقوق‌های زیر ۵ میلیون تومان که نیازمند با بازنگری جدی است.

وی با اشاره به اینکه خصوصی سازی بر اساس اصل ۴۴ قانون اساسی مقبول همگان است، تصریح کرد: واگذاری‌های شائبه‌دار فراوان موجب تاراج بیت المال شده است اعم از پالایشگاه کرمانشاه، کشت و صنعت دشت مغان یا ماشین سازی تبریز که خریدار آن به ۲۱ سال زندان محکوم شده است.

حسینی کیا همچنین گفت: آقای روحانی! می دانستید از چه پولی این کارخانه را خریدند؛ مشهدی قربانعلی با ۵ کلاس سواد ۵۰۰ میلیون دلار ارز از دولت شما برای واردات می‌گیرد ودر شرایطی که یک دلار هم به چشم نمی بیند اما سود ۵۰۰ میلیارد تومان به دست او می‌دهند تا بتواند ماشین سازی تبریز را بخرد.

وی با بیان اینکه چرا نمی‌گذارید کانون فساد در سازمان خصوصی‌سازی متلاشی شود، تاکید کرد: آیا به صرف رئیس ستاد انتخاباتی شما در شمال غرب بودن ارزش این همه مقاومت و دفاع را دارد؛ قبیله گرایی سیاسی تا کی؟

عضو هیات رییسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس در ادامه از وزرای مربوطه خواستار حل مساله راه‌های روستایی شهرستان سنقر و کلیایی، توجه جدی وزارت ارتباطات به آنتن دهی و اینترنت پرسرعت در مناطق کوهستانی این شهرستان، پرداخت مطالبات کشاورزان و اعلام شهرستان سنقر به عنوان منطقه جنگی شد./

پایان پیام

برچسب ها

آرمان های انقلاب اسلامی، آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، ارزش های انقلاب اسلامی، استکبار آمریکا، اقدامات ضدایرانی، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، تحریم اقتصادی، مذاکرات