در صحن علنی مجلس صورت گرفت ؛

طرح اصلاح قانون افزایش کارآیی دستگاه ها برای گسترش اخلاق عمومی به صورت عادی بررسی می شود

نمایندگان مجلس با فوریت طرح اصلاح قانون افزایش کارآیی دستگاه های فرهنگی و اجرایی در گسترش اخلاق عمومی مخالفت کردند لذا طرح به صورت عادی بررسی می شود.

خانه ملت؛ نمایندگان در نشست علنی روز سه شنبه (8 مردادماه) مجلس شورای اسلامی، با فوریت طرح اصلاح قانون افزایش کارآیی دستگاه های فرهنگی و اجرایی در گسترش اخلاق عمومی با 77 رأی موافق، 85 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر در جلسه مخالفت کردند بنابراین طرح مذکور به صورت عادی در دستورکار مجلس قرار می گیرد.

احمد سالک کاشانی در توضیح فوریت طرح اصلاح قانون افزایش کارآیی دستگاه های فرهنگی و اجرایی در گسترش اخلاق عمومی، گفت: براساس اصل 8 قانون اساسی مردم باید نظارت خود را در راستای موضوع امر به معروف و نهی از منکر اعمال کنند از این رو در طرح مذکور مصادیق عفاف و حجاب عمومی مردم مورد توجه قرار گرفته است.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در قانون عفاف و حجاب شورای عالی فرهنگی برای 26 دستگاه بیش از 300 ماموریت تعریف کرده اما ما شاهد تداخل ماموریت ها، عدم نظارت اجرای قانون و عدم باور مدیران نسبت به این فریضه الهی، شرعی و اخلاقی هستیم.

وی افزود: رسانه های بیگانه به دنبال خدشه دار کردن طرح عفاف و حجاب هستند بالغ بر 60 موسسه آمریکایی نیز با پژوهش بر روی این موضوع هدف براندازی نظام را با طرح موضوعاتی چون آزادی چهارشنبه های سفید یا سرگردانی دنبال می کنند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: این قانون موجب تحکیم پایه های خانواده می شود همچنین تکلیف برخورد را برای دولت مشخص کرده و موجب افزایش کارآمدی دستگاه های فرهنگی و اجرایی می شود./

پایان پیام

 

برچسب ها

اجرای قانون، اخبار برگزیده، اخلاق، صحن علنی