شهریاری مطرح کرد ؛

کاهش نسبی نرخ ارز و توقف قیمت مسکن در مناطق مختلف

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: بعد از کاهش نسبی نرخ ارز و تثبیت این بخش، شاهد توقف قیمت مسکن در مناطق مختلف هستیم، اما به دلیل ویژگی چسبندگی قیمت ها، در شرایط کنونی کاهش قیمت به صورت تدریجی صورت می گیرد.

  خانه ملت؛ کمال الدین شهریاری درباره وضعیت بازار مسکن و قیمت ملک در ماه های آینده، گفت: قیمت مسکن در بازار تحت تأثیر شاخص های کلان اقتصادی است که یکی از این عوامل، نرخ ارز است.

حوزه مسکن قربانی تلاطمات بازار ارز

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در یک سال اخیر بالا رفتن نرخ ارز، بر روی تمام بازارها اثر منفی گذاشته که حوزه مسکن یکی از قربانیان تلاطمات ارزی است.

توقف روند افزایشی قیمت مسکن؛ کاهش تدریجی نرخ مسکن به علت چسبندگی قیمت

وی گفت: بعد از کاهش نسبی نرخ ارز و تثبیت این بخش، شاهد توقف قیمت مسکن در مناطق مختلف هستیم، اما به دلیل ویژگی چسبندگی قیمت ها، در شرایط کنونی کاهش قیمت به صورت تدریجی صورت می گیرد.

قیمت مسکن در ماه های آتی کاهش خواهد یافت

شهریاری ادامه داد: البته اگر وضعیت بازار مسکن و بخش های اقتصادی باثبات بماند، قطعا قیمت مسکن در ماه های آتی کاهش خواهد یافت.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: از طرف دیگر یکی از عوامل کاهش قیمت مسکن در آینده، کاهش تقاضا و افزایش عرضه مسکن در کشور خواهد بود که وزارت راه و شهرسازی نیز در این راستا حرکت می کند.

عضو کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: امروز شاهدیم که با ثبات بازار ارز و تأثیر این بخش بر بازارهای دیگر، مالکان از قیمت های پیشنهادی برای فروش املاکشان عقب نشینی کرده اند و به تدریج قیمت ها جدید در حال جایگزین شدن است./
 

برچسب ها

اخبار برگزیده، ارز، ارز و پول، بازار مسکن، تأمین مسکن، روند کاهشی