فرهنگی مطرح کرد ؛

تلاش آمریکا برای مذاکره با ایران

فرهنگی می گوید مذاکره با ترامپ تحمیل سیاست های ظالمانه به کشور است.

 خانه ملت؛ محمدحسین فرهنگی با اشاره به اینکه ترامپ توئیت کرده است ایران در هیچ جنگی پیروز نشده و هرگز در هیچ مذاکره ای شکست نخورده است، گفت: این مطالب ارزش آن را ندارد که رمز گشایی و نیت خوانی شود، رئیس جمهور آمریکا صحبت های نامتعارف و تعارضی دارد شاید خودش هم معنای آن را نمی داند در عین حال آسیب هایی به کشور وارد کرده و احتمالا بخواهد این آسیب ها ادامه پیدا کند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره تلاش آمریکا برای مذاکره با ایران، اظهار داشت: باید دید مذاکره از نگاه آمریکا چه معنایی دارد، ما در گذشته در خصوص برجام با آنها مذاکره کرده ایم، این ترامپ بود که از توافق هسته ای خارج شد.

نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در مجلس دهم شورای اسلامی تاکید کرد: نتیجه مذاکره ای که ترامپ ما را به آن دعوت می کند از پیش مشخص است.

وی بیان داشت: اهداف آمریکا از مذاکره با ایران از پیش تعیین شده، ایران تا 100ها سال به حقوق هسته ای نرسد، فعالیت موشکی نداشته باشد، دفاع از خود را کنار بگذارد، حضورش در حوزه بین الملل به صفر برسند از جمله اهداف ترامپ برای مذاکره با تهران است.

فرهنگی در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، گفت: طبیعتا بیان چنین اهدافی مذاکره نیست بلکه تحمیل سیاست های ظالمانه ای است که اکنون هم از سوی ایالات متحده دنبال می شود بنابراین با مذاکره اتفاق جدیدی رخ نمی دهد.

وی تاکید کرد: در واقع نمی توان اسم نشست با چنین اهدافی را مذاکره گذاشت بلکه اصطلاحا به آن مسامحه گفته می شود./

پایان پیام
 

برچسب ها

آمریکا، آمریکا و اروپا، اخبار برگزیده، برنامه جامع اقدام مشترک (برجام)، حقوق هسته ای، سلاح هسته ای