مطهری مطرح کرد ؛

لزوم ارائه گزارش عملکرد دولت به مجلس

مطهری می گوید از آنجا که ارائه گزارش دولت به مجلس قانون شده است حتی اگر قبول هم نداشته باشیم بهتر است انجام شود.

 خانه ملت؛ علی مطهری با اشاره به نامه رئیس جمهور به رهبری برای ارجاع این قانون به شورای حل اختلاف قوا، گفت: رئیس جمهور می گوید قانونی که مجلس تصویب کرده خلاف قانون اساسی است، چون مجلس هر سال می خواهد رأی اعتماد را تجدید کند. این در حالی است این قانون به تایید شورای نگهبان رسیده است.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس دهم شورای اسلامی اظهار داشت: ارجاع به شورای حل اختلاف قوا سابقه دارد مخصوصا زمان دولت آقای احمدی نژاد خیلی از این موارد به شورای حل اختلاف ارجاع داده می شد.

وی ادامه داد: ارجاع به شورای حل اختلاف ترفند آقای احمدی نژاد بود تا قانونی را که قبول نداشت اجرا نشود، زیرا بررسی موضوع در شورای حل اختلاف قوا زمان بر است.

مطهری در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به علت عدم اجرای این موضوع از سوی دولت آقای روحانی، بیان داشت: اجرای این قانون مقداری برای دولت سخت و وقت گیر است لذا منجر به ارسال نامه به رهبری و ارجاع به شورای حل اختلاف قوا شده است.

این نماینده مجلس تاکید کرد: از آنجا که ارائه گزارش دولت به مجلس قانون شده است حتی اگر قبول هم نداشته باشیم بهتر است انجام شود.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در این باره که گفته می شود چون سال آخر مجلس است دولت زیر بار ارائه گزارش عملکرد نمی رود، گفت: چنین موضوعی مطرح نیست، دولت به طور کلی این قانون را قبول ندارد. زمانی که این موضوع در شورای نگهبان بررسی می شد دولت می توانست در باره آن نظر دهد شاید تلاش خود را کرده اند اما شورا نظر مخالف آنها را قبول نکرده است.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، طبق ماده 235 آیین نامه داخلی مجلس رئیس‌جمهور و هر یک از وزرا موظف هستند در مردادماه هر سال براساس برنامه‌های ارائه‌شده در زمان تشکیل دولت و أخذ رأی اعتماد وزرا، اسناد و قوانین بالادستی و شاخص های عملکردی متناسب با حوزه وظایف خود، که هیأت رئیسه مجلس تعیین می‌کند، گزارش عملکرد سال گذشته و برنامه سال آینده خود را به‌صورت کمی و مقایسه‌ای به مجلس شورای اسلامی تقدیم کنند. /

پایان پیام

برچسب ها

احکام قانونی، اخبار برگزیده، ارزیابی عملکرد دولت